Вхід | Реєстрація

Що не так із літерами Z та V на номерних знаках

В Україні заборонили замовляти та виготовляти індивідуальні номерні знаки з символікою, що асоціюється з повномасштабним вторгненням росії в Україну. Це передбачено постановою Кабінету міністрів України № 367 від 21 квітня.

Згідно зі змінами, заборона поширюється на літери Z та V, використання яких в індивідуальному номерному знаку має натяк на символіку воєнного російського вторгнення на територію України. Йдеться про використання цих літер окремо, а також у написаних кирилицею словах замість літер З, С, В, Ф.

Під заборону також потрапили написи та зображення, символіки комуністичного тоталітарного режиму, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму. Українські номерні знаки не можуть містити емблеми органів держави-терориста та збройних сил росії.

Йдеться саме про індивідуальні номерні знаки, які є додатками до номерних знаків державної реєстрації транспортного засобу й виготовляються за індивідуальним замовленням власника. Це не стосується «зелених» номерних знаків для електромобілів з окремими серіями, що починаються літерою Z, яка означає zero (англ. «нуль»), тобто нульові викиди.

Індивідуальні номерні знаки також не можуть містити повної чи скороченої назви органу державної влади, зображення державних символів України та інших країн чи міжнародних організацій, написів ненормативного походження або дискримінаційного характеру за мовними, національними, релігійними та расовими ознаками.

13 травня 2023 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації