Вхід | Реєстрація

Чи потрібний дозвіл на буріння свердловин на воду

Одним із найпопулярніших методів самостійного забезпечення домогосподарств, поселень або підприємств водою є буріння артезіанських свердловин в Броварах. Автономне джерело води біля будинку може забезпечити вас високою питною водою. Питання в тому, чи потрібно отримувати якийсь дозвіл на буріння свердловин, а також інші дозвільні документи від державних органів.

Коли не потрібен дозвіл

У статті 23 закону «Про надра» Україна йдеться про те, що землевласники та землекористувачі можуть без отримання спеціальних дозволів здійснювати видобуток підземних вод (крім мінеральних) для своїх потреб. Відповідно до ч. 2 ст. 255 Податкового кодексу України, рента за спецводокористування під час використання на особисті потреби не стягується.

У відповідній статті лібералізованого у 2017 році Кодексу про воду вказується дозволений обсяг використання води, який підпадає під поняття ldquo;для особистих потреб”, до 5 кубометрів на добу включно.

При обсягах водокористування від 5 до 300 кубометрів необхідне отримання спеціального дозволу на спецводокористування, яке може бути видане зареєстрованим економічним агентам. При цьому необхідно надати набір документів та отримати узгодження від цілого ряду контролюючих органів.

Для початку буріння за законами потрібно підготувати цілий перелік документів:

  • проект буріння свердловини;
  • замовлення на проектування свердловини на проект водозабору;
  • нормативні розрахунки водоспоживання;
  • акт обстеження ділянки потенційної свердловини;
  • генплани в різних масштабах;
  • позитивне рішення місцевої сільської, міської або селищної влади;
  • акти на право володіння земельною ділянкою;
  • звіти про дослідження, розрізи інженерно-геологічного типу та інші документи за потреби.

Проте цей перелік документів слід обов'язково надавати в тих випадках, коли:

  • щодобовий відбір води складає 300 і більше кубометрів;
  • метою видобутку підземних вод з артезіанської свердловини є їх подальший продаж.

Урядові плани вже давно передбачають встановлення водомірів у приватних водокористувачів. Однак поки що масове впровадження водомірів на державному рівні не обговорюється. Системи обліку встановлюються для водокористувачів зі спецдозвілою.

Але слід розуміти, що під поняття “водокористувач” підходять усі категорії водоспоживачів: як ті, хто отримує дозвіл на використання підземних вод для отримання додаткового прибутку, так і ті, хто користується раціонально та покриває лише власні потреби. Невелика зміна державного закону може змінити рамки груп платних та безкоштовних водокористувачів.

Як розраховується обсяг води, що видобувається зі свердловин?

Без водоміра підрахувати точний обсяг води, що використовується, складно. Ви можете спиратися на робочі характеристики насоса та підрахувати обсяг, який він може перекачати за умови безперебійної роботи протягом доби. Середній побутовий насос, якого достатньо для забезпечення приватного будинку, викачує близько 50 кубометрів на добу. А це означає, що промислових обсягів 300 кубометрів щодобової витрати він не досягає і ви використовуєте дозволені обсяги води з надр землі.

Важливими умовами довгострокового та безперебійного користування джерелом підземних вод є раціональний водозберігаючий підхід та правильне облаштування свердловини.

При виборі глибини свердловини вам слід орієнтуватися на геологічні особливості місця та обсяги передбачуваного водоспоживання.

Для господарських потреб достатнім виявляється дебіт свердловини 0,5 куб.м/год. Такий вихід води має, як правило, верхній водоносний шар. В цьому випадку буриться так звана свердловина на пісок.

Більше якісна вода видобувається з глибших водоносних шарів. Глибина їхнього залягання змінюється залежно від геологічних особливостей тієї чи іншої місцевості. 

Розміщено на правах реклами
19 травня 2023 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації