Вхід | Реєстрація

РРО – платіжний термінал

Відповідно до вимог законодавства про реєстратори розрахункових операцій - суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахунки за готівку чи в безготівковій формі, зобов’язані застосовувати касові апарати. Та існують  випадки, при яких застосування касової техніки не є обов’язковим. У випадку встановлення платіжного терміналу: застосовувати РРО чи ні?

Розрахунковий документ (Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”) – це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує факт продажу товарів чи послуг, надрукований та зареєстрований реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну. У разі застосування, при проведенні розрахунків, платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з РРО, касовий чек повинен додатково містити обов’язкові реквізити, визначені у Положенням №614 (Положення про форму та зміст розрахункових документів, затверджене наказом ДПА України від 01.12.2000р. №614).

Тобто, при здійсненні розрахунків з використанням РОS-терміналу суб’єкт господарювання повинен проводити розрахункові операції через РРО із роздрукуванням розрахункових документів.

Одночасно  набула чинності постанова (Постанова КМУ від 02.10.2013 № 727 «Про внесення зміни до пункту 2 Положення про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів»), якою встановлюється адміністративна відповідальність для торговців у разі відмови споживача у можливості розрахуватися за товари або послуги електронними засобами платежу.

На сьогодні на електронне звітування переобладнано 1605 одиниць касової техніки або 90,2%. Для тих користувачів касової техніки, які ще не переобладнали свої РРО на електронну форму подання звітності, покваптеся, адже за невиконання  законодавчих норм передбачена відповідальність.



Автор: Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області
11 листопада 2013 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Завантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації