- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
РРО – платіжний термінал
Відповідно до вимог законодавства про реєстратори розрахункових операцій - суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахунки за готівку чи в безготівковій формі, зобов’язані застосовувати касові апарати. Та існують випадки, при яких застосування касової техніки не є обов’язковим. У випадку встановлення платіжного терміналу: застосовувати РРО чи ні?
Розрахунковий документ (Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”) – це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує факт продажу товарів чи послуг, надрукований та зареєстрований реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну. У разі застосування, при проведенні розрахунків, платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з РРО, касовий чек повинен додатково містити обов’язкові реквізити, визначені у Положенням №614 (Положення про форму та зміст розрахункових документів, затверджене наказом ДПА України від 01.12.2000р. №614).
Тобто, при здійсненні розрахунків з використанням РОS-терміналу суб’єкт господарювання повинен проводити розрахункові операції через РРО із роздрукуванням розрахункових документів.
Одночасно набула чинності постанова (Постанова КМУ від 02.10.2013 № 727 «Про внесення зміни до пункту 2 Положення про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів»), якою встановлюється адміністративна відповідальність для торговців у разі відмови споживача у можливості розрахуватися за товари або послуги електронними засобами платежу.
На сьогодні на електронне звітування переобладнано 1605 одиниць касової техніки або 90,2%. Для тих користувачів касової техніки, які ще не переобладнали свої РРО на електронну форму подання звітності, покваптеся, адже за невиконання законодавчих норм передбачена відповідальність.