- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Поетика та енергетика українського рушника
На перший погляд для сучасної людини українська вишивка, рушники не мають значення, але вони є повівом рідної стихії, символом батьківщини і сповнюють нас могутньою, життєдайною силою.
Українські рушники вишивали повсюди. Протягом сторіч у кожній місцевості склалися свої характерні орнаменти та композиції, улюблена кольорова гама та техніки виконання. З покоління в покоління вони дбайливо зберігалися і передавалися, шліфувалися майстрами і розвивалися. Кожен регіон відзначався своєрідними мотивами, в назвах яких вражає тонке поетичне чуття та образна спостережливість. Це «хмелик», «курячий брід», «барвінок», «берізки», «гусячі лапки», «гарбузове листя», «зозулька».
На вишитому рушнику гармонічно поєднуються і співіснують рослинні та геометричні орнаменти. Геометричні фігури, ромби, хрестики, розетки у виконанні різними техніками та у різних поєднаннях створюють незвичайний та своєрідний ефект.
Вишитий рушник викликає позитивний настрій, формує естетичний смак і є взірцем людської працьовитості. Він виконує не тільки обрядову функцію, а й декоративну.
Український рушник оспіваний у багатьох народних піснях та віршах.
Вишивати потрібно той орнамент, який припав до душі, тоді він потрапляє в резонанс з вашим організмом. Комусь подобаються великі квіти, комусь до вподоби – дрібний орнамент. Тоді голка, нитка і рука майстрині створюють могутню енергетичну силу, що фіксується на полотні. Власноруч вишитий рушник за всіма канонами є сильним оберегом для дому та сім’ї. Наші предки дуже вірили у його магічну силу, у силу вишитого на ньому змісту, тому берегли його як зіницю ока.
Рушник в українській родині довго вважався святою річчю. І сам процес вишивання вважався священнодійством. Коли дівчина вишиває, вона гармонізує себе і енергію навколо себе (ауру).
Рушники – це українські полотняні письмена, на яких записана історія народу.
Вишитий рушник і зараз є невід’ємним атрибутом нашого життя. Він слугує окрасою нашого житла, його використовують у багатьох обрядах та звичаях. Навіть якщо одружуються за європейськими традиціями, вишитий рушник робить його українським. І це дає привід відчути єдність з нашими пращурами і згадати свою ментальність.
Збільшився інтерес до вишивання, до їх сакрального змісту, що дає змогу по-новому осмислити життя людини і її роль на землі.