- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Підживлення рослин без «хімії»
ТОП-найцікавіших способів підживлення садових рослин без жодних шкідливих речовин.
Трав’яний настій. Усе, що потрібно для приготування настою, просто замочити траву на півтора-два тижні у воді, при цьому щільно закрити кришкою без доступу кисню. Рідина сприятиме розкладанню рослинності, і отриманим екстрактом можна обробляти овочі та чагарники. Суміш добре засвоюється і допомагає розвиватися культурам. Матеріалом для настою можуть бути будь-які бур’яни, картопляне або томатне бадилля, листя буряків. Прискорять процес бродіння кисломолочні продукти з терміном придатності, що минув.
Яєчна шкаралупа. У її основі — карбонат кальцію. Але крім нього є чимало корисних елементів: залізо, фтор, магній, цинк та інші. Шкаралупу потрібно добре подрібнити і додати до лунок під час посадки. Або можна мульчувати ґрунт. Яєчна скоринка добре розкислює землю і допомагає боротися зі шкідниками. Вона дуже багата на корисні речовини, і особливо кальцій. Натуральне добриво ідеально підходить для піщаних ґрунтів.
Деревна зола. Хімічні добрива мають властивість окислювати ґрунт, через що він стає непридатним для посадки деяких рослин. Допомогти з цією проблемою може деревна зола. Вона дуже багата на мікроелементи, абсолютно нешкідлива і має лужну реакцію. Зазвичай нею посипають землю під час передзимового перекопування. Золу можна додавати і до складу субстратів, і в такому вигляді додавати в місце посадки і розсаду.
Корки цитрусових рослин. Мандарини, лимони, апельсини підійдуть будь-які цитрусові і навіть банан. Відвар і настойка зі шкірки цих фруктів неймовірно ефективні. Причина в тому, що в них містяться у великій концентрації ефірні олії, які підходять і для удобрення ґрунту, і для боротьби зі шкідниками. Концентрація може бути будь-якою, але зазвичай беруть із розрахунку один до одного за масою. Настоюють кілька днів, фільтрують і обприскують верхній шар ґрунту та листя рослин.
Картопляні очищення. Не тільки картопляне бадилля придатне для добрив, очищення — теж цілком відповідний матеріал. У них багато калію та йоду, що відмінно підходить для підживлення рослин. Виготовлення чарівного відвару надзвичайно просте. Треба висушити лушпиння бульб, подрібнити і відварити. А потім остудити і просто полити під культурою.
Кавова гуща. Добриво з кавової гущі відмінно підходить культурам, що надають перевагу кислому ґрунту, — помідорам, диням, моркві. Спосіб приготування наступний: змішати каву з водою в пропорції 200 г на 10 літрів і залишити настоюватися добу. Готово! Швидше поливайте овочі та квіти. Результат буде чудовим. Можна кавовою гущею і мульчувати ґрунт. Вона добре зберігає вологу, захищає від зростання бур’янів, а специфічний запах відлякує шкідників.
Молоко. У ньому дуже багато мінеральних речовин. Воно підходить для підживлення огірків, а також для профілактики боротьби з грибковими захворюваннями рослин. Просто обприскати листя рослин молоком — і готово. Для надійності зробити це найкраще три-чотири рази з періодичністю на два тижні.