- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Відповідальність за втрату книги обліку
Один з головних документів обліку, який використовується при складанні податкової звітності та підсумовує фінансові результати суб’єктів господарювання є Книга обліку доходів (для спрощенців) та Книга обліку доходів і витрат (для бізнесових структур, що працюють на загальній системі оподаткування).
Втративши книгу, потрібно відразу реєструвати нову та відновлювати записи в ній. А от чи передбачена відповідальність за необачність?
Пунктом 44.5 ст. 44 Податкового кодексу України встановлено, що у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, платник податків зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку та протягом 90 календарних днів від дня повідомлення контролюючого органу зобов’язаний відновити втрачені документи.
Відповідно до ст. 121 Податкового кодексу незабезпечення платником податків зберігання первинних документів облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених законодавством строків (в тому числі і втрата книги) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень. За повторне таке порушення протягом року штраф зросте до 1020 гривень.
Також згідно зі ст. 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення не ведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 гривень). За повторне таке порушення штраф збільшиться від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-136).