Вхід | Реєстрація

Продаж і купівля земельної ділянки на Prozorro: Що потрібно знати?

Купівля-продаж землі – це складний процес, який вимагає дотримання ряду правил і норм. У цій публікації ми розглянемо особливості цієї процедури на платформі Prozorro, а також інформацію, яку повинні знати покупці та продавці земельних ділянок.

Розуміння платформи Prozorro

Продаж і купівля земельної ділянки на Prozorro

З Prozorro необхідно ознайомитися перед тим, як почати продавати або купувати землю на сайті. В Україні для державних закупівель розробили цифрову систему Prozorro. Вона надає прості та відкриті інструменти для переговорів про контракти та торгів.

Реєстрація на платформі

На платформі Prozorro учасники повинні зареєструватися перед початком операції з продажу чи купівлі. Для цього ви повинні заповнити необхідні документи та підтвердити свою особу. Для доступу до всіх функцій і можливостей платформи потрібна реєстрація.

Підготовка та публікація тендерної документації

Продавець зобов’язаний створити та розмістити тендерну документацію на платформі до початку продажу земельної ділянки. Це передбачає визначення якості участку, який іде на продаж земельної ділянки, умов продажу та будь-яких інших відповідних потреб. Потенційні покупці можуть ознайомитися з документацією після її публікації.

Участь у торгах та подання пропозицій

На платформі Prozorro покупці можуть зробити ставку, якщо хочуть купити земельну ділянку. Для цього вони повинні зареєструватися на сайті та подати свої пропозиції. Учасники процесу торгів мають можливість змінювати свої пропозиції з огляду на конкуруючі пропозиції інших учасників торгів.

Визначається переможець і підписується договір

Пропозиції оцінюються та обирається переможець після завершення торгів. Договір купівлі-продажу земельної ділянки укладається у разі визнання переможцем покупця, який зробив найкращу пропозицію. Усі умови продажу, права та обов’язки сторін повинно бути викладено в цій угоді.

Права власності регулюються законом і реєструються

Після підписання договору покупець повинен здійснювати юридичні повноваження щодо майна та зареєструвати право власності. Це передбачає перевірку супровідної документації на ділянку та передачу необхідних документів і заяв до відповідних органів.

Важливі елементи як для покупців, так і для продавців

Покупці та продавці землі повинні враховувати низку факторів. Спочатку необхідно ознайомитися з умовами продажу та умовами, встановленими платформою Prozorro. Покупці повинні уважно вивчити супровідні матеріали та переконатися, що вони мають необхідні ресурси для участі в аукціоні. Детальніше ознайомитися з темою чи отримати консультацію ви зможете тут: https://e-tender.ua/

Висновок

Платформа Prozorro пропонує користувачам практичні та відкриті інструменти для здійснення операцій купівлі-продажу землі. Вкрай важливо дотримуватися вказівок і політики, встановлених платформою, а також переконатися, що права власності зареєстровані та перебувають під юридичним контролем. Prozorro робить процес купівлі-продажу земельної ділянки більш прозорим та ефективним, що сприяє зростанню українського ринку нерухомості.

Розміщено на правах реклами
8 червня 2023 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації