Вхід | Реєстрація

Навіщо зав’язують часник вузлом

Часник відноситься до світлолюбних рослин, які добре ростуть у тепле та сонячне літо. При цьому йому в суху погоду потрібен регулярний полив, що сприяє добре зростанню та дозріванню.

Та іноді влітку стоїть прохолодна погода з невеликою кількістю опадів. Або просто багато дачників у спеку не встигають проводити догляд за цими рослинами. Часник починає погано розвиватися і досить пізно починає дозрівати.

Необхідно вчасно збирати врожай, щоб підготувати посадковий матеріал для майбутньої посадки восени чи навесні (залежно від способу вирощування). І тоді на допомогу городникам приходить такий агротехнічний прийом, як зав’язування гички часнику у вузол.

Ця нехитра дія покращує приплив поживних речовин від листя до цибулини та прискорює процес дозрівання часнику. Як ми вже пояснили вище, особливо актуальним є цей прийом у прохолодне літо з мінімальною кількістю опадів. Тобто тоді, коли часник не встигає вчасно дозріти.

Зазвичай до зав’язування листя часнику у вузол приступають за 7­10 днів до збирання врожаю. Тобто якщо ви прибираєте часник наприкінці липня, то і цю дію треба проводити в середині місяця. Не варто поспішати з цією подією. Часник зав’язують у вузол після обриву стрілок на рослинах.

При зав’язуванні бадилля у вузол потрібно бути досить обережним, щоб не пошкодити рослину. Для цього листя часнику ділять навпіл і закручують їх у кіску. А потім уже ближче до кінців роблять вузлик, який не дозволить їм розплестись.

Цей прийом не є обов’язковим. Його проводять виключно за бажанням. Але для прискорення дозрівання часнику його можна взяти собі на замітку.

 

30 червня 2023 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації