Стежити за зубами потрібно змалечку. А допомогти дітям зберегти міцними зуби, уникнути зубного болю, запобігти появі шкідливих звичок та викривлень зубів, навчити їх правильно доглядати за ротовою порожниною мають батьки. Насамперед слід перевірити, чи правильно у дитини ростуть зубки, розвиваються щелепи, а також пов’язані з цим основні функції.
Батькам слід знати:
У першокласників зазвичай є 8–12 постійних зубів: 2–4 передні знизу, 2–4 — зверху, 4 перші постійні моляри (жувальні зуби).
На відміну від молочних зубів, постійні зуби мають жовтішу емаль.
Молочні зуби можуть бути рухливими, між ними з’являються проміжки. Адже щелепи дитини ростуть, а розміри зубів не змінюються.
Якщо щелепи розвиваються нормально, постійні зуби прорізуються вчасно, а тимчасові не були передчасно видалені, тоді у дитини формується правильно зубний ряд.
Слизова оболонка ротової порожнини має бути блідо-рожева. Дитина має вільно висовувати язик, кінчик якого рухливий.
Порушення функцій органів ротової порожнини, що впливають на стан прикусу дитини, треба виявити якомога раніше. Деякі ознаки порушення функцій жування, дихання, ковтання, вимови настільки очевидні, що їх можуть помітити навіть батьки.
Можна запідозрити порушення функції жування, якщо дитина відкушує їжу бічними, а пережовує передніми зубами, витрачає більше часу на вживання їжі, ніж потрібно, тримає її за щокою, відмовляється від твердої їжі.
Виявити неправильне ковтання можна за такими ознаками: на підборідді з’являються маленькі ямочки у вигляді «наперстка», під час ковтання дитина робить зусилля, напружує м’язи обличчя і шиї.
Часом дитина не вимовляє окремі звуки (наприклад «р», «ш», «с», «л»). Таке порушення мови може бути пов’язане з короткою вуздечкою язика, неправильним його положенням, відсутністю зубів тощо.
Нормалізувати означені функції слід якнайшвидше. Кваліфіковано допоможуть у цьому дитячий стоматолог, педіатр, оториноларинголог, логопед, психолог, педагоги, які опікуються дитиною у школі. Також дуже важливими є ваша увага, терпіння і турбота про дитину.
У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!
Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.
Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації