Пробіотики при проносі: в яких випадках це працює?
Проблеми з животом можуть надовго порушити нормальні робочі процеси чи навчання, викликати неприємності в особистому житті. Якщо є схильність до різного роду розладів кишківника, варто подумати про доступне та дієве запобігання подібним ускладненням.
На сьогодні таким «рятівниками» вважаються корисні мікроорганізми, які потрапляють у кишківник при цьому нормалізують процеси травлення та активують імунну систему кишківника. Зазвичай їх називають пробіотичними штамами чи препаратами, що їх містять. Шлях надходження в організм також може бути з їжею (кисло-молочні продукти, сири) або у вигляді капсул із пробіотиком. Але пробіотики бувають різні, тому їх ефективність також має свої відмінності. Спробуємо розібратись у тонкощах.
Запалення кишківника
Зустрічається доволі часто, особливо при неправильному харчуванні або через спадкову схильність. В останньому випадку непросто коригується медикаментозною терапією, тому як допомогу часто використовують Ентерол для дорослих, який якраз належить до групи пробіотичних засобів. Читайте більше про Ентерол 250 на enterol.ua/instrukciya/.
При гострому запаленні кишківника зазвичай достатньо застосовувати пробіотики 3–5 днів, щоб нормалізувати загальний стан. У цьому також може допомогти корекція харчування, зокрема вживання:
- каші звареної на воді;
- яблучного пюре;
- бананів;
- підсушеного хліба.
Пронос при C. difficile
В таких випадках пробіотики можуть виявитись дійсно корисними. Бактерії C. difficile вважаються дуже підступними та небезпечними, оскільки здатні викликати серйозні порушення роботи травної системи. Якщо вчасно вжити заходів і не дати їм розмножитись у великій кількості, є шанс швидко одужати та запобігти рецидиву захворювання.
На сьогодні відомі результати досліджень, які демонструють ефективність дріжджів Saccharomyces boulardii СNCM I-745, що входять до складу пробіотикаЕнтерол®, в боротьбі з C. difficile.
Антибіотикотерапія та діарея
Сьогодні широко застосовують антибіотики, навіть коли їх подібне застосування не є обґрунтованим. При використанні антимікробних препаратів гинуть не тільки патогенні мікроорганізми, а й корисні. На їх місці починають активно розмножуватись шкідливі бактерії, що призводить до розладу травлення. Саме тому збільшилась кількість випадків проносу, стимульованого антибіотикотерапією.
Для запобігання подібним ускладненням разом з антибіотиками застосовують пробіотики. Тільки якщо це біфідобактерії чи лактобактерії, слід застосовувати їх після курсу антибіотиків. Це пов’язано з тим, що дія пробіотичних засобів буде анульована антибіотиками. У випадку з лікарськими дріжджами - Saccharomyces boulardii СNCM I-745 - подібне застереження не актуальне, оскільки цей штам стійкий до дії антимікробних засобів. Тому за необхідності різні антибактеріальні препарати можуть поєднуватись в одному прийомі з Ентерол® ІМУНО.
Наостанок варто зазначити, що діарею найпростіше попередити. Для цього не забувайте виконувати нескладні правила гігієни та санітарії, правильно харчуйтесь та обирайте здоровий спосіб життя.