- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Корисні процедури, що проводять за пару тижнів до збирання врожаю
Скоро прийде пора збирати врожай озимого часнику. Тому рекомендується провести 3 вельми прості процедури, які допоможуть зібрати чудовий урожай часнику: великого, міцного, ароматного, який зберігатиметься не гірше за ярий. Що потрібно робити і для чого.
Насамперед проводимо останній рясний полив часнику. У останні пару тижнів дозрівання часник не рекомендується поливати, щоб він не виріс м'яким і водянистим. По-перше, це псує смак і консистенцію часнику. По-друге, негативно позначається на його лежкості. Часник доведеться довше сушити перед тим, як прибирати на зберігання. У воду для поливу рекомендуємо додати бурштинову кислоту. Це натуральний стимулятор росту, який допоможе часнику набрати великі й щільні головки. При цьому бурштин не є «важким» підживленням, на засвоєння якого потрібна пристойна кількість часу і «сил». Після рясного поливу землю в міжряддях потрібно акуратно розпушити, щоб не утворилася щільна скоринка, яка буде ускладнювати доступ кисню до коріння.
Після поливу листя часнику буде більш пластичним і податливим. Саме час його закрутити у вузол. Коли можна це робити? Як тільки почнуть випрямлятися стрілки часнику. Що дає ця процедура? Листя швидше висихає і відмирає, а все живлення йде в головки. Маніпуляція допомагає прискорити наливання часнику, виростити більші, щільніші, пікантніші й ароматніші головки. Зелень можна зав'язати у вузол, можна заплести в косу.
Якщо за прогнозом не очікується рясних і регулярних опадів, проводимо розгортання часнику: відгрібаємо землю від голівок, щоб верхня їхня третина стирчала над землею. Свобода і відсутність «лещат» землі дадуть змогу часнику простіше й інтенсивніше нарощувати головки. Крім того, на сонечку вони швидше дозрівають, шкірка ущільнюється, потовщується і добре підсихає. За голівками, що стирчать, простіше контролювати дозрівання часнику й уникнути розтріскування головок. Чому проводити процедуру варто, тільки якщо не очікується рясних опадів? Тому що інакше вона стане марною і навіть шкідливою. По-перше, горбки із землі в міжряддях розмиватимуться, все повернеться на колишні місця. По-друге, у ямках біля головок часнику буде накопичуватися вода, яка провокуватиме гниття головок і знижуватиме їхню лежкість.