Як підготуватися до ДПА з історії України швидко?
Поринути в давно минулі часи, відкрити сторінки історії нашої країни – це не просто можливість, а справжня шана минулим поколінням і величезна відповідальність перед майбутніми. Саме тому в кожній школі України діти мають можливість вивчати нашу історію. Ну а іспит – державна підсумкова атестація (ДПА) з історії України – є не лише важливим кроком для всіх, хто вирішив його складати. Він також є стимулом до кращого розуміння того, хто ми є і що привело нас до сьогодення. А як вдосконалити свої знання й підготуватися швидко та ефективно до цього випробування – дізнавайтеся в цій статті. Після неї ви будете знати, як побудувати успішну підготовку до ДПА з історії України.
Навіщо школярі вивчають історію та як ДПА допомагає в цьому?
Сьогоднішні школярі – це майбутнє нашої країни. За допомогою школи вони набувають важливі знання й навички для подальшого життя та примноження слави України у світі. Важливу роль у шкільній програмі відіграє історія, адже це точка, в якій наше майбутнє й минуле перетинаються й наповнюються одне від одного. Минуле нашої країни закарбовується від того, що дедалі більше людей будуть знати й передавати згадки про нього. А діти – наше майбутнє – формують власну ідентичність і отримують від історії важливі уроки. У цьому контексті важливою є ДПА з історії, яка досі не була обов’язковою, проте, як очікується, у 2024 році стане такою. І підготовка є величезним стимулом для дитини знати історію, адже оцінка за ДПА з неї йде до свідоцтва про здобуття середньої освіти. Тож відповідальним ставленням до історії дитина може відразу принести собі подвійну користь: кращу академічну успішність і цілісне формування своєї національної свідомості.
Що робити, щоб підготуватися?
Для тих, хто планує складати державну підсумкову атестацію з історії України, ми підготували декілька важливих порад:
- Не заучувати!
Особливість такої науки, як історія України, полягає в тому, що вона дуже цікава: там є безліч неймовірних подій та персоналій, які стали б чудовою основою для крутого фільму! І повірте: якщо не заучувати, а намагатися зрозуміти історію та відстежувати причинно-наслідкові зв’язки подій, ви відразу полюбите цей шкільний предмет.
- Займатися системно.
Людська пам’ять побудована так, що знання не засвоюються, якщо намагатися вивчити все за один день. Проте якщо виділяти собі півгодини-годину на день для заняття, результат буде дуже класним!
- Практикуватися на тестах ДПА минулих років.
Після того, як дитина свідомо прочитала та зрозуміла матеріал, найкращим способом закріпити його будуть тести, що схожі на ті, з якими дитина зіткнеться в день іспиту.
Якщо ж ви не плануєте готуватися самостійно, а шукаєте курси підготовки до ДПА, варто зауважити на деякі моменти.
Як вибрати курси підготовки до ДПА?
В Україні дуже багато шкіл, які надають підготовку до ДПА / НМТ / ЗНО, буквально розбігаються очі! Ми вирішили спитати про те, на що звертати увагу, у спеціалістів одного з найуспішніших дистанційних навчальних закладів – Optima Academy (якщо цікаво, то ось їхній сайт: https://optima.study/dpa). Вони вказали на декілька важливих аспектів при підборі курсів:
- Авторська актуальна програма. Деякі курси просто копіюють навчальний матеріал з якогось сайту в інтернеті або використовують застарілі ресурси, тож на це потрібно звертати увагу.
- Підхід до кожної дитини. Усі люди – різні, тож і матеріал опановують по-різному. Саме тому вчителі мають підлаштовувати пояснення під всіх учнів і учениць.
- Викладачі, що вміють пояснювати й зацікавлювати дітей. Без цього навчання буде дуже складним. Зазвичай це можна перевірити на пробному уроці.
- Акцент не на нудному переказуванні матеріалу, а на практиці.
Сподіваємося, що і наші поради про підготовку, і поради фахівців Optima Academy щодо підбору правильних курсів допоможуть вам і принесуть класний результат на ДПА!