Вхід | Реєстрація

Що робити, якщо яблука гниють прямо на дереві

Єдино правильна відповідь — терміново їх зірвати і утилізувати в компостній ямі або на городі. Але не залишати ні на дереві, ні на землі поряд з ним.
Зараз, у середині вересня, настала пора масового дозрівання яблук і груш пізніх сортів. Тобто тих, які гарно зберігаються і смакують протягом осені та зими. А деякі сорти прекрасно зберігаються майже до літа.

Але чимало садівників-аматорів були неприємно здивовані тим фактом, що буквально перед самим збором, а він, збір, настає десь із 10 жовтня, плоди почали гнити прямо на деревах. Звичайно,  людей починає цікавити, що ж робити в такій ситуації.

Одразу потрібно чітко зрозуміти, що врятувати плоди, які почали гнити на дереві, в цей період уже неможливо. Єдиний реально діючий і можливий спосіб зберегти частину врожаю — терміново зірвати яблука і груші, котрі почали гнити, аби вони не заразили інші плоди.

Інших ефективних способів чи методів вберегти яблука і груші від плодових гнилей і моніліозу в цей період не існує. Чимось «бризкати»,  чи то «хімією»,  чи міфічними народними настоянками із часнику, меду і попелу, приправлених тютюновим пилом, — зайва витрати коштів і сил.

Отже, зараз  терміново зірвіть гнилі плоди. Але ні в якому разі не залишайте їх під деревом. Адже спори грибків, які викликають гнилі, в такому разі розлетяться на ваше ж дерево і викличуть хвороби вже в наступному році.

Із необхідними, а головне, дієвими хімічними обробками ви вже запізнилися мінімум на місяць. Ніякий Світч, Луна Сенсейшен чи інші дорогі препарати вже нічого не вдіють. А «бризкати»  проти плодових гнилей потрібно було в середині серпня. Але ж...

Знову те кляте «але ж». Якщо хтось наївно думає, що достатньо в серпні один раз обробити дерева супердорогим і ефективним препаратом і це дасть результат, то такого садівника очікує неминуче розчарування. Адже процес захисту саду від хвороб є комплексним і безперервним. І починається він восени. Так-так, вберігати яблука 2024 року  врожаю  потрібно починати вже восени 2023-го. Тоді результат буде.

Але про це — уже в жовтні-листопаді. А зараз обірвіть гнилі плоди і викиньте їх або на город, або складіть в компостну яму. У контейнер для збору побутових відходів гнилі яблука викидати не можна!!! Шкідливо для Карми.



Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
17 вересня 2023 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації