Вхід | Реєстрація

Осіння боротьба з дротяником

Боротьбу з дротяником краще почати якраз восени, і перший крок тут — розкислення ґрунту. Найкращий для цього засіб — доломітове борошно, яке неможливо передозувати, і воно не вимивається з ґрунту.

Крок другий — голої землі на ділянці бути не повинно. Голу, пухку і вологу землю дуже люблять самки дротяників. Землю, за можливості, потрібно мульчувати, але не бур’янами. Найбільш підходящі для цього — сіно і солома.

Зараз, коли з ділянки прибрано картоплю та інші коренеплоди, важливо не залишати пошкоджений під час збирання врожай. Тому що все це — їжа для личинок дротяників до самої весни.

Допомогти знищити їх може ґрунтовий інсектицид, який створює навколо бульб токсичне середовище. Але краще обходитися без хімії. Що б ми не робили, не обійтися тут без обов’язкового перекопування на цілий багнет лопати перед самими морозами ґрунту, видалення з ділянки всіх бур’янів, внесення мінеральних добрив. А найбезпечніший і найлегший метод впливу на личинок — посів на ділянці рослин-сидератів, і його потрібно поєднувати з розкисленням ґрунту. Це можуть бути фацелія, гірчиця, буркун, люцерна. Алкалоїди, що містяться в них, вбивають личинок дротяників.

23 вересня 2023 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації