Вхід | Реєстрація

Як правильно зберігати картоплю в погребі

Нерідко картопля починає гнити після збирання. Трапляється це через розвиток патогенних мікроорганізмів. І за неправильного зберігання врожай можна втратити. Тому потрібно знати, що робити, якщо картопля гниє в погребі.

Основними причинами гниття картоплі є збір у дощову чи сиру погоду, надто рання чи, навпаки, пізня копка.

У погребі ж вона гниє через високу вологість, невідповідну температуру, погану вентиляцію, а також зберігання в мішках, які погано пропускають повітря.
Свою роль відіграють і хвороби: фітофтороз, бактеріальна гнилизна, чорна парша.

Фітофтороз проявляється темними плямами на бульбах, а на розрізах видно, що гнилизна йде всередину. Заражається картопля ще під час вегетації, а активується хвороба вже у льоху, якщо температура вища за норму.

Щоб боротися з фітофторою, урожай перебирають, викидають заражені бульби, нормалізують температуру в приміщенні та обробляють здорові бульби біопрепаратами.

При бактеріальній гнилі картопля за кілька днів покривається сірим слизом з огидним запахом. Хворобу провокує температура більше +20 градусів і вологість вище 90 відсотків.

Щоб позбутися її потрібно перебрати врожай, викинути бульби, що згнили, привести температуру і вологість у норму, хворі ділянки зрізають і обробляють це місце спиртом. Також слід періодично оглядати врожай.

Чорна парша проявляється крапками та тріщинами на бульбах. Це зазвичай пов’язано з пізнім збиранням і передається наступному поколінню картоплі.

Як і в перших двох випадках, картоплю потрібно перебрати та видалити заражені бульби, обробити врожай спеціальним засобом та нормалізувати умови зберігання.

Щоб картопля довго зберігалася в льосі, потрібно дотримуватися основних правил. Так, приміщення потрібно починати готувати приблизно за місяць до закладання овочів: очистити від сміття, усунути тріщини та дірки, промити мильним розчином, обробити розчином мідного купоросу, добре просушити, провітрити кілька днів, додатково утеплити, засипати підлогу вапном.

Картоплю потрібно просушити 5-15 днів після очищення від землі, відсортувати, видалити заражені, механічно пошкоджені та непридатні для зберігання екземпляри.

Потрібно стежити, щоб температура у льоху була в межах +2…+4 градуси, а вологість — близько 90 відсотків.

Бульби треба періодично оглядати на наявність підозрілих плям та наростів.

Потрібно пам’ятати, що картопля чуйно реагує на зміну навколишнього середовища, тому зберігати її слід у дерев’яних ящиках або засіках, на дно яких можна укласти повстяну тканину, герметичні контейнери або мішки. Поліетиленові пакети та щільні мішки, що погано пропускають повітря, просто не підійдуть.

Також, перед опусканням картоплі у льох, її можна обробити крейдою чи деревною золою. Також можна використати деякі хімічні засоби. А всю тару для зберігання краще продезінфікувати розчином марганцівки.

13 жовтня 2023 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації