- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Щоб картопля не проросла взимку в теплі
Багато господинь запасаються до зими овочами, зокрема картоплею. Однак не кожна знає, як правильно її зберігати. Особливо це питання турбує тих із нас, хто не має можливості перенести свої картопляні запаси у відповідний льох або підвал.
Як зберігати картоплю, щоб жодна бульба не проросла навіть у теплі?
Для забезпечення збереження врожаю картоплі і тим, хто зберігає її в льосі, і тим, хто залишає запаси овоча вдома, можна скористатися однією маленькою хитрістю. Вона допоможе бульбам довгий час не проростати.
Ця хитрість працює навіть у тому разі, якщо картопля зберігається в теплі.
Досвідчені господині знають, що ідеальними для зберігання бульб вважаються такі умови:
- температура приміщення — +2-3 градуси за Цельсієм;
- вологість — 80 відсотків.
Приміщення має бути захищене від проникнення в нього сонячних променів, добре вентильованим.
Ідеальний варіант для зберігання запасів цього овоча — льох. Якщо ж вам доводиться зберігати картоплю в будинку, використовуйте для цієї мети засклений і утеплений балкон. Якщо температура повітря за вікном сильно знизиться, мішки з картоплею вам буде потрібно утеплити за допомогою старої ковдри. Ящики і мішки, наповнені бульбами, розмістіть вище підлоги на 20 см.
Щоб картопля на домашньому зберіганні не проростала і не псувалася якомога довше, скористайтеся хитрістю, вигаданою просунутими господинями. Тримайте ваші запаси бульб разом із кислими яблуками. У тару, де зберігаються бульби, помістіть пару-трійку фруктів великого розміру. Вони стримуватимуть процес проростання картоплі, а отже, і покращуватимуть її лежкість.
До слова, яблука можна замінити цитрусовими. Найкращий вибір — лимони. Одного лимона, якщо він досить великий, вам вистачить, щоб захистити від передчасного проростання 50 кг картопляних бульб.
Перш ніж відправити цитрус у мішок або в ящик до картоплі, зробіть у ньому кілька глибоких надрізів або проколів зубочисткою.
Щоб бульби не псувалися і не гнили тривалий час в умовах квартири, їх варто час від часу перебирати. Перед закладанням картоплі на зберігання слід переконатися, що в тару не потрапив жоден зіпсований, підгнилий або пошкоджений овоч.
Картоплю слід захистити від потрапляння на неї світла, щоб вона не позеленіла в процесі зберігання.
Якщо у вас немає льоху чи підвалу, не варто впадати у відчай. Картоплю можна зберігати тривалий час і в домашніх умовах, якщо дотримуватися наших порад і скористатися хитрістю, що запобігає передчасному проростанню бульб.