- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Обробляємо грядки під часник
Нерідко городники скаржаться на випадки захворювання часнику хибною борошнистою росою (пероноспорозом) та фузаріозом. Трохи рідше вони стикаються з такими хворобами, як рожева коренева гнилизна, біла гнилизна, зелена гнилизна і небезпечним вірусним захворюванням — мозаїкою часнику.
Уникнути таких неприємних ситуацій при вирощуванні часнику досить просто. Для цього необхідно правильно обробити грядки після висаджування часнику в землю. Восени, після посадки часнику, а також навесні, коли розпочнеться потепління, грядки слід пролити розчином марганцівки.
Марганцівка — відмінний засіб проти низки захворювань, що мають вірусну, бактеріальну або грибкову природу. Розчин застосовують проти: роси борошнистої, фітофторозу, гнилизни різного виду, мозаїчної хвороби, ніжки чорної.
Для приготування розчину в 10 літрів води розведіть марганцівку таким чином, щоб колір розчину був яскраво рожевим, насиченим. Цього обсягу вистачить на обробку 2 квадратних метрів посадок часнику. Навесні для обробки грядок знов зробіть такий розчин. Така проста та бюджетна обробка допоможе знезаразити як землю, так і вже посаджений часник і дозволить отримати чудовий урожай великих головок часнику.
Приготовлений розчин не підлягає зберіганню, його необхідно одразу використати.
Після посадки озимого часнику грядки варто замульчувати. Спеціалісти порадили не поспішати, інакше можна втратити врожай. Річ у тім, що часник не боїться холоду, тому вкривають його зовсім не від морозів. Мульчувати часник потрібно після першого відчутного похолодання, коли грядка підмерзне. Тим самим ви вбережете її від розморожування при можливих потепліннях. Якщо не зберегти цей морозець, часник проросте передчасно та загине. А завдяки мульчуванню він зійде у потрібні терміни.
Як мульча підійде опале листя яблунь або груш. Це безпечний варіант укриття. До того ж, ще й безкоштовний. Оскільки це фруктові рослини, вони не мають загальних хвороб із овочами. Оптимальна товщина шару — п'ять сантиметрів. Зверху можна покласти палиці, щоб листя не відлетіло.