Вхід | Реєстрація

Що таке URL-адреса і де вона застосовується

Uniform Resource Locator – унікальний елемент, що гарантує інтернет-користувачам зручність та безпеку під час перебування у віртуальному просторі

URL або Uniform Resource Locator (уніфікований покажчик ресурсу) - це багатофункціональний елемент, що застосовується в інтернеті для вказівки на конкретні ресурси. Діє як певний навігаційний інструмент, даючи змогу користувачам знаходити і інтернет-сайти та індивідуальні файли (відео, зображення, документи). Маючи унікальний код, користувач може відкрити цільову сторінку в глобальній мережі. URL вважається одним із ключових елементів функціонування вебресурсів, поряд із протоколами HTTP і концепцією гіпертексту.

URL - унікальний. Проте, в деяких випадках, навіть при коректному введенні адреси, користувач перенаправляється на нове місце розташування ресурсу. Подібна практика діє в онлайн-казино, більшість з яких пропонують максимальний комфорт, бонуси, фріспіни на день народження та інші подарунки клієнтам. 

Адреса сайту 

URL – складна структура, яка відображається в адресному рядку браузера. Вона формується по стандарту:

  • Http:// чи https://  - протоколи передачі даних. Пишуться на початку адреси. Протокол вибирається залежно від сертифіката сайту. Присутність SSL-сертифіката дає змогу використовувати https, котрий гарантує максимальну захищеність даних;

  • cloud - доменне ім'я (ім'я сайту). Присутність «www» допомагає зрозуміти, що це дзеркало початкового сайту. Раніше використовувалося кілька копій сайту через обмеження потужності серверів.

Якщо користувачу потрібно відкрити не тільки сайт, а й конкретну сторінку, він може додати до основного домену назву категорії або шляху до цієї сторінки. 

Коротка URL-адреса складається з різних символів. 

Використання URL-адреси

Введення URL в адресний рядок – найочевидніше і найпоширеніше застосування. URL існує і для більш важливих цілей:

Однак для коректної роботи медіаресурсів, завантаження додаткових файлів і відображення вебсторінок у HTML, часто необхідно використовувати протоколи HTTP і HTTPS. Вони гарантують безпечну та надійну передачу даних. 

Теги URL активно використовуються в технологіях веброзробки (CSS і JavaScript). URL-адреси – основа вебмайстерності, яка відіграє ключову роль у створенні інтерактивних та інформативних вебресурсів.

Розміщено на правах реклами
21 жовтня 2023 | Категорія: Технології та ІТ

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації