Вхід | Реєстрація

Аналіз марок сталей: детальний посібник та характеристики

Основними критеріями, за якими класифікуються марки сталей, є їх хімічний склад, характеристики, якість та сфера застосування. Завдяки розшифровці фахівці зможуть правильно вибрати матеріал для виготовлення різних продуктів, а споживачі зможуть контролювати якість товарів, які вони замовляють. Марки сталі - це цифри та літери, вони позначають хімічні елементи та їх кількість у сплаві. Щоб точно визначити технічні характеристики певної марки сталі необхідно знати її основні скорочення.

Позначення основних марок сталі

 1. «Ст» - звичайна нелегована сталь.
 2. Група «А» означає сталь з гарантованими механічними властивостями (метал поставляється без термічної обробки). У цьому випадку можуть виникнути позначення Ст0 – Ст6.
 3. Група «Б» — сплав гарантованого складу, термічно оброблений безпосередньо у споживача. Такий метал може мати позначення "БСт3".
 4. Група «В» — сталь гарантованого складу, яка використовується для виготовлення зварних конструкцій. Наприклад, вона може бути позначена як «ВСт3сп».
 5. "ПП" - метал, що характеризується зниженою твердістю. Його застосовують як сировину для деталей тонкого перерізу, що вимагають високої поверхневої твердості та що піддаються термообробці високочастотним нагріванням.
 6. Високоякісна нелегована сталь. Наприклад, «Ст20», де міститься 0,2% вуглецю. "Ст10", "Ст45", "Ст65" декодуються за тим же принципом.
 7. "К" - високоякісна вуглецева сталь. Цей метал використовується для виготовлення днищ, котлів та посудин високого тиску.
 8. «Л» - лита конструкційна сталь, в кінці позначення повинна бути літера «Л». Припустимо, «110Г13Л» означає, що ця марка містить 1,1%С, близько 13% Мn та відлита. Як випливає із назви, сплав виробляється методом лиття.
 9. «С» – будівельна сталь. На початку маркування символ «С» після нього проставляється мінімальна межа плинності.
 10. «У» – вуглецева інструментальна сталь. Прикладом може бути «У8А». Літера У нам вказує на те, що перед нами інструментальна сталь,  відсоток вуглецю у якій становить 0,08%. Літера «А» означає високоякісний матеріал.
 11. «А» — сталь вищої якості, якщо ця літера стоїть в кінці маркування. Наприклад, «40А» означає, що вона містить приблизно 0,4% вуглецю і є високоякісним матеріалом.
 12. «E» — електротехнічна сталь, також відомий як чисте залізо. Йдеться про тонкі сталеві пластини, які використовуються для виготовлення багатошарових магнітопроводів електрообладнання.

Приклади розшифрування марок сталі

Поширені маркування "У8А" та "6ХВ2С" ??часто зустрічаються в Україні в деяких інших країнах. Розберімо їх позначення:

Інструментальна сталь у8а:

 • "У" означає вуглецеву сталь;
 • "8" вказує на середній вміст вуглецю, в такому випадку приблизно 0.8% вуглецю;
 • "А" означає, що це високоякісний матеріал.

Придбати інструментальну сталь даної марки можна для різних загальних цілей, таких як виробництво ріжучих інструментів, деревообробних інструментів, різного роду кусачок, викруток, деяких видів пил та інших інструментів

6ХВ2С:

 • "6" - свідчить про те, що у складі металу є 6% вуглецю;
 • "Х" - у своєму складі містить хром та кремній. Хром надає сталі стійкості до корозії.
 • "В" - вказує на вольфрам у складі сталі. Вольфрам покращує твердість та зносостійкість сталі.
 • "2" - означає, що сталь містить 2% нікелю у складі. Нікель також збільшує корозійну стійкість сталі.
 • "С" - свідчить про те, що сталь легована додатково. У цьому випадку це позначення може вказувати на присутність сірки (S), яка допомагає покращити режим різання сталі.

Ця сталь є легованою, вона стійка до корозії, часто використовується у виробництві інструментів, деталей машин, а також у хімічній та нафтогазовій промисловості. на сталь 6хв2с ціна буде залежати від розмірів листів, особливостей виробництва та порізки.

2 листопада | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації