- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Як зберегти здоров’я під час холодів
Люта зима висловлює свої правила і в одязі, і в засобах пересування, і в харчуванні. Зимові холоди часто обертаються нескінченною низкою застуд, поганого самопочуття, візитами до лікаря, аваріями на дорогах і т. д. Щоб цього не сталося, скористайтеся наступними порадами:
Як слід одягатися взимку?
Взимку потрібно одягатися по сезону, обов'язково носити теплі головні убори, щоб не переохолоджуватися, і зручне, неслизьке взуття. Під час холодів краще носити синтетичний пуховик або хутряну куртку. Сучасні синтетичні матеріали не поступаються натуральним по мірі утримання тепла і невибагливі у догляді.
Кращий спосіб взимку захиститися від холоду - не укутуватися в багато шарів одягу, а використовувати термобілизну. Вона зберігає тепло близько тіла, але при цьому відводить вологу від шкіри, допомагаючи уникнути переохолодження. Основні характеристики термобілизни виробник вказує на упаковці.
Ноги повинні бути в теплі. Взуття має бути на товстій підошві і з натуральним хутром. Ні в якому разі вона не повинна бути тісною, так як вузька взуття перешкоджає нормальному кровообігу. Тримати ноги майже 12 годин в теплі вам допоможуть сухі гірчичники - покладіть їх у шкарпетки, і ніякі морози не страшні. Зігріти взимку ноги допоможе ще один цікавий і дуже простий спосіб. Одягніть пару тонких шкарпеток, оберніть їх газетою і поліетиленовим пакетом. Так зігріваються в морози рибалки, які із-за своєї любові до зимового лову риби повинні простояти на холоді кілька годин поспіль.
Візьміть за правило завжди носити рукавички, а в морози обов'язково замініть їх на рукавиці. Не забудьте про теплій шапці або одязі з капюшоном, що захищають голову від снігу, сильного вітру і тріскучого морозу.
Як слід харчуватися?
Взимку організму потрібно більше енергії, щоб забезпечувати нормальний температурний режим і життєдіяльність. Їжте більше білкової їжі (бобові, соя, сир, яйця, риба, м'ясо).
Найбільше взимку наш організм потребує вітаміну С, який міститься у свіжих фруктах, овочах і ягодах: апельсині, лимоні, шипшині, білокачанної і брюссельській капусті, кропі, петрушці. Також перед тим, як вийти на мороз, обов'язково потрібно поїсти. Перевагу віддавайте ситним і калорійних страв. Їжа - це енергія. А в холодну пору року можна з'їдати в день на 400 калорій більше, ніж зазвичай - саме ці калорії йдуть виключно на обігрів тіла. Якщо ви плануєте багато часу провести на вулиці, візьміть з собою термос з чаєм. Якщо на вулиці ви відчули оніміння і печіння шкіри, негайно заходьте в перше-ліпше тепле приміщення, щоб не погіршити свій стан і не захворіти. Якщо таких місць поблизу не виявилося, пострибайте на місці, а також зробіть фізичні вправи. Невелика розминка кожні півгодини допоможе вам уникнути переохолодження.
Зігрітися після прогулянки на морозі вам допоможе чай з шипшини, м'яти, імбиру, з додаванням прянощів і меду. Прянощі позитивно впливають на кровообіг, а також на ваш настрій. Обережніше ставитися до солодкої їжі - солодка випічка, вироби з тіста на основі маргарину, тістечка з кремом, солодкі напої, - щоб не набрати зайвих калорій. В холодну і сиру погоду не слід вживати алкоголь. Одним з головних зимових страв є пельмені.
Як стежити за шкірою?
Низькі температури не найкращим чином впливають на організм, тому варто більше уваги приділяти догляду за собою. Щоденний догляд повинен включати в себе умивання, тонізацію, зволоження або харчування.
Якщо шкіра жирна, вранці можна використовувати зволожуючий крем або емульсію, а ввечері - крем. Якщо шкіра нормальна, вранці нанесіть живильний крем, а на ніч - зволожуючий. Наносьте крем мінімум за 20 хвилин до виходу на вулицю.
Будь-якого типу шкіри взимку потрібен посилений догляд за губами. Для цього вранці використовуються живильні креми, гігієнічну помаду, а ввечері - зволожуючі засоби.
Не забувайте про маски. Живильні і зволожуючі маски - один з найбільш необхідних компонентів зимового догляду за шкірою. Живильні маски дають шкірі можливість отримувати необхідні речовини і захищають її від пересихання.
Як зміцнити імунітет?
Загартовуйте свій організм взимку і частіше провітрюйте приміщення. Якщо немає можливості ходити в лазню або сауну, контрастний душ - це простий і доступний всім спосіб зміцнити імунітет. Не підпадайте під стресу. Як відомо, при стресі, неспокої, поганому настрої в організмі значно знижується вироблення антитіл, від яких безпосередньо залежить рівень захисної реакції організму. Будьте впевнені: позитивні емоції заряджають енергією і допомагають боротися з недугами.