Вивчення англійської з нуля: поради для абсолютних новачків
В оволодінні іноземною мовою немає обмежень: цим можуть займатися всі, хто бажає. В деяких учнів прогрес швидкий, іншим потрібно більше часу й зусиль. Винятків немає — всі успішно вивчають англійську, досить підібрати методи, які підходять конкретному учневі. Ефективно засвоїти теми і вивчати слова допоможуть курси англійської онлайн з різними формами занять: груповими, індивідуальними, розмовним клубом.
Стратегії та рекомендації для новачків
Найголовніше у вивченні іноземної — визначити точну мету. Формулювання має містити часовий проміжок, за який учень отримує необхідний рівень володіння навичками. Помилково визначати мету так: «Хочу вивчити англійську мову, але не розумію граматику». Одного бажання недостатньо. За перших труднощів воно зникає, як і мотивація. Новачок займається протягом кількох тижнів, потім залишає уроки — і так до наступного разу. Мета повинна звучати конкретно: «Хочу вивчити англійську, щоб за півроку поїхати у подорож Великобританією, вільно розмовляти з працівниками музеїв, готелів тощо». Чітко сформульована мета утримує мотивацію, надає стимул для продовження занять попри труднощі, втому тощо.
Серед важливих рекомендацій — виділити час на систематичні заняття. Англійська мова вимагає регулярного вивчення. Оптимальний графік — тричі на тиждень по годині. Варто орієнтуватися на власні можливості. Дехто витрачає щодня по 30 хвилин, комусь достатньо двох разів на тиждень. Головне, щоб уроки відбувалися регулярно, а не час від часу, інакше засвоєне швидко забудеться.
Успішне вивчення англійської починається з добору вправ, які допомагають ефективно вчити нові слова. Адже без словникового запасу неможливо складати речення і спілкуватися. У вивченні нових лексем варто пам’ятати про таке:
- Засвоювати тільки ті слова, що реально використовуватимуться в житті. До словника мають входити базові лексеми і необхідні за тематикою — бізнес, навчання, подорожі тощо.
- Застосовувати щойно вивчене слово у реченні. Так воно краще відкладатиметься у пам’яті.
- Звертати увагу на контекст. Корисно переглядати відео чи прочитати текст, де активно застосовується нове слово. Так можна уникнути помилок у вживанні.
- Поступово вивчати значення, якщо їх в лексемі багато. Намагання відкласти у пам’яті все призводить до плутанини.
- Закріплювати на практиці. У спілкуванні варто використовувати нову лексему.
Наведені правила універсальні, допоможуть не тільки на початковому, а й інших рівнях.
Рекомендації щодо вибору матеріалів для початківців
Одних занять з репетитором недостатньо. Варто створити довкола себе мовне середовище: читати книги, переглядати телепередачі, дивитися фільми чи серіали в оригіналі на інтернет-платформах. У виборі матеріалів необхідно орієнтуватися на власні інтереси. Якщо учень не любить читати, не потрібно розглядати англійську літературу як додатковий ресурс. Коли новачка цікавлять теми про космос чи природу, не варто шукати документальні фільми про кінематограф.
Покроковість і систематичний підхід — ось на що варто опиратися в оволодінні англійською. Проявивши дисциплінованість, новачок досягне поставленої мети. Чітке усвідомлення, навіщо займатися іноземною, підтримує мотивацію, якщо виникають труднощі. Ефективно впоратися з ними, швидко засвоїти важкі для розуміння теми допоможуть індивідуальні заняття на сторінці https://friendsclub.com.ua/ua/online/static/individual з досвідченим викладачем.