- микола козак
сьогодні, 09:24
На тему: Кобеляцька міськрада планує зайнятися собаками - samusrich
19 лютого, 18:18
На тему: Риба на зимівлі: де заборонено рибалити - samusrich
19 лютого, 18:17
На тему: Глобинський горе-рибалка «підзаробив» на кримінальну відповідальність - samusrich
19 лютого, 18:17
На тему: Біля села Світлогірське рибалка провалився під кригу - samusrich
19 лютого, 18:16
На тему: У Кобеляцькому районі рибалка блукав по Дніпродзержинському водосховищу цілу ніч
Найкращі домашні добрива
Деякі продукти, що використовуються в побуті, чудово підходять для підживлення рослин. Багато з них варто запасати вже зараз.
Яєчна шкаралупа насичує ґрунт кальцієм. Її слід висушити, після чого потовкти на борошно і прожарити в духовці 30 хвилин для знезараження. Потім можна додавати безпосередньо в ґрунт або настої добрив.
Цибулеве лушпиння багате вітамінами — групи B, C, PP, бором, марганцем тощо. Для підживлення готують настій: заливають окропом у пропорції 1 до 2, настоюють 1,5-2 дні. Перед застосуванням розводять із розрахунку 250 мілілітрів на 10 літрів води. А ще цибулиння допомагає боротися зі шкідниками: дротяником, колорадським жуком, суничним кліщем і попелицею.
Чайна заварка містить цілий комплекс корисних речовин: калій, цинк, марганець, хром тощо. Подрібніть і висушіть чайне листя, після чого його можна додавати в ґрунт, компости, мульчу.
Картопляна шкірка містить крохмаль, аскорбінову кислоту, глюкозу і мінеральні солі. Для зберігання її сушать або заморожують. У сезон закладають у ґрунт, використовують для приготування відварів і поживних сумішей для баштанних культур, коренеплодів, смородини та малини.
Хліб — іноді залишається навіть у економних господинь. Головна його цінність — дріжджі. Вони активізують ґрунтову мікрофлору та покращують засвоєння поживних елементів рослинами. Сухарики можна подрібнити і внести в ґрунт або зробити з них настій (замочити у воді, залишити на 14 днів у теплі й темряві, розвести з розрахунку 1 до 2).