- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
У грудні можете провести обрізку яблунь та груш
Якщо ви не знаєте, чим себе зайняти, а в голову «лізуть» похмурі думки, то можете зайнятися обрізкою фруктових дерев. І розум заспокоїте, і фундамент майбутнього урожаю закладете.
Взагалі, звичай проводити обрізку фруктових дерев лише наприкінці лютого та в березні побутує виключно в середовищі так званих «дачників», тобто садівників-любителів, які вирощують десяток-два різних фруктових дерев. Вони на початку весни ще мають достатньо часу, щоб прорідити, вкоротити, оздоровити свої яблуньки та грушки.
На промислових плантаціях, де в людей отими яблуньками і грушками, сливками і абрикосками засаджені десятки, а то й сотні гектарів, обрізку проводять ледве не протягом всього сезону. Перерву в процесі допускають лише під час цвітіння та збору врожаю.
Це, до речі, стосується і ягідних чагарників. От, скажімо, є в Україні така компанія «Бетек». У неї в обробітку знаходиться більше шестисот гектарів лохини. І в березні, до початку сокоруху, просто фізично неможливо провести обрізку всіх кущів. Тому ріжуть і взимку.
Тим більше, що сучасні українські зими дозволяють проводити обрізку частини (не всіх) фруктових дерев практично безперервно.
Тому, якщо у вас є час, можете сміливо брати в руки секатор, садову пилку і ножиці й трудитися біля своїх яблунь та груш. А на лютий-березень залиште кісточкові, такі як слива, абрикос, персик.
Звичайно, подібні роботи потрібно проводити, зважаючи на погоду за вікном та прогноз на найближчі дні. Якщо на термометрі плюсова температура чи навіть «мінус» до 5 градусів, під ногами не чвакає, а на голову нічого не ллє, то можете трудитися. Подивіться ще й на прогноз синоптиків. Бажано, щоб у найближчі після обрізки 3-4 дні не захолодало до 10 нижче нуля.
Ще одна пересторога. Проведення обрізки зовсім молодих дерев, посаджених у поточному році, таки краще залишити на весну. Автор цих рядків обрізку своєї лохини, а також яблунь і груш, проводить саме зараз.