Вхід | Реєстрація

Чи можна запивати їжу?

Любите запивати їжу водою? Не уявляєте обіду без чашки ароматного чаю, кави, соку? Однак багато фахівців не радять так робити. Причина проста:  процес травлення починається ще в ротовій порожнині, за допомогою слини. А після вживання рідини слина втрачає свої властивості, відповідно перший етап травлення пропускається.  

Вживання напоїв призводить до того, що знижується концентрація травного соку, ферментів, і це призводить до уповільнення травлення. Як наслідок — відчуття важкості та дискомфорту у шлунку. Харчові продукти не обробляються шлунковим соком, як це потрібно для нормальної роботи кишково-шлункового тракту. Вони потрапляють у травну систему, піддаються бродінню та розкладанню. Все це тягне за собою розлади шлунка та порушення нормальної роботи шлунково-кишкового тракту.

Дуже важливо протягом дня дотримуватися правильного питного режиму. Це потрібно для того, щоб органи та системи нормально працювали. Найкращий вибір — звичайна вода питна негазована. Завдяки сервісу My Water Shop вода у пляшках чи бутлі завжди буде під рукою. Ви можете замовити доставку додому чи в офіс. Смачна питна вода швидко втамує спрагу, поповнить запас енергії та покращить роботу всіх органів. My Water Shop — надійний помічник тих, хто турбується про своє здоров’я!

Кілька аргументів проти запивання їжі

Фахівці наводять такі фактори шкідливості запивання їжі, зокрема:

  1. Після запивання їжі активізується почуття голоду. Через невеликий проміжок часу людина знову хоче їсти, а це тягне за собою набирання зайвої ваги.
  2. Холодна вода шкідлива для процесу травлення, адже жир просто “застигає” у шлунку, і це призводить до серйозних розладів шлунково-кишкового тракту.
  3. Категорично заборонено запивати їжу солодкими соками, йогуртом чи пивом — ці продукти стимулюють небажані процеси бродіння.

Почекайте щонайменше 45 хвилин після прийому їжі без рідини. 

А от випити склянку чистої води перед обідом — навіть корисно. Найкращий час — за 30–35 хвилин до прийому їжі.  Так ви звільните шлунок від слабших травних соків, активізуєте процеси обміну речовин. Крім того, вода дозволяє трохи вгамувати почуття голоду, тому ви швидше насититись  і не набиратимете зайвої ваги внаслідок переїдання. Обирайте якісну питну воду у My Water Shop!

Які можуть бути наслідки для організму

Запивати їжу — звичка родом з дитинства. Багато людей звикають так робити, тому вже у дорослому віці не уявляють прийом їжі без напоїв. А це може мати такі наслідки для організму:

  1. Розтягування стінок шлунка. Якщо ви хочете позбутися зайвої ваги, то через вживання рідини ви отримаєте зворотний ефект. Зайва рідина розтягуватиме шлунок, а порції постійно збільшуватимуться. Це неминуче тягне за собою збільшення ваги.
  2. Важкість у шлунку. Якщо процес травлення порушено, людина відчуває важкість, дискомфорт, здуття, газоутворення.
  3. Знижується імунітет шлунково-кишкового тракту. Оскільки шлунковий сік втрачає свої природні властивості захисту організму, це збільшує ризик розвитку кишкових інфекцій, харчових отруєнь.

Отже, робота організму побудована таким чином, що запивати їжу не варто. 

Розміщено на правах реклами
4 січня | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації