- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Виноградну лозу вже можна розкривати
Синоптики прогнозують у найближчі дні суттєве підвищення температури повітря. А це означає, що потрібно задуматися над зняттям утеплюючих матеріалів із винограду. Щоправда, думки кобеляцьких виноградарів з приводу термінів розкриття лози дещо різняться.
Як відомо, багато сортів винограду, особливо столових, в умовах центру України потребують захисту від зимових морозів. Тому більшість виноградарів уже в листопаді-грудні потурбувалися про те, щоб утеплити лозу. Як правило, для цього люди просто обмотують її мішковиною чи агроволокном.
Потрібно одразу зазначити, що цьогорічна зима видалася досить теплою і по великому рахунку лоза могла нормально перезимувати і без додаткового утеплення.
Та все ж, якщо ви укутували виноград на зиму, то зараз уже настає період сприятливий для того, аби перевірити стан лози і, в більшості випадків, зняти утеплюючі матеріали. Справа в тому, що під дією майже весняного сонечка і плюсових температур плодові бруньки на винограді можуть випріти.
Водночас досвідчені виноградарі стверджують, що в разі, якщо ви утеплювали виноградну лозу, присипаючи її землею, поспішати із розкриттям не варто.
Пояснює Андрій Тристан:
— Якщо зовсім чесно, то особисто я вважаю, що обкутування лози на зиму мішковиною чи спанбондом не дає ніякого результату. Це так — аби щось зробити. Як на мене, дієвими є лише два способи. Перший — укладення лози в такі собі міні-парнички, другий — утеплення шаром ґрунту. Я практикую другий метод. Якщо ж у вас лоза зимувала в міні-парничках, то зараз уже настав час почати провітрювання. Для цього необхідно відкрити ваші тунельчики із торців. Інакше під дією підвищеної температури і вологи плодова брунька випріє.
Я ж не відкриватиму свою лозу аж до другої декади квітня. Пояснюю, чому. У мене виноградна лоза зимує накрита шаром ґрунту товщиною в 15 сантиметрів. При такому способі лоза, незалежно від того, двадцятиградусний мороз на вулиці чи відлига, перебуває при сталій температурі. Як результат, не лише не вимерзає, а й пізніше «просинається». Чому я не поспішаю «будити» лозу? А для того, щоб уберегти її від так званих зворотніх заморозків. Так, я можу дещо програти по швидкості дозрівання ягід, вони в мене достигнуть пізніше. Але я гарантовано вберігаю основні плодові бруньки від пошкодження морозом, отже виграю по кількості і якості урожаю.
Дмитро Омеляненко, інший кобеляцький виноградар, до якого ми звертаємося за порадами, також рекомендує звільнити лозу від мішковини чи спанбонду.