Вхід | Реєстрація

Зола і попіл — різниця є чи ні?

Зола і попіл відрізняються один від одного за кольором і структурою. Зола — чорного відтінку, неоднорідна за своєю структурою, у ній містяться шматочки незгорілої речовини різної фракції. Попіл — сірого кольору і схожий на пил, він утворюється від горіння паперу, трави, сухого листя і золи. Власне, це вся різниця. За складом попіл і зола дуже схожі, і тому можуть замінити одне одного.

Для чого сиплять попіл на городі

Оскільки попіл — це практично те ж саме, що і зола, то і застосовувати його можна так само. Він багатий калієм, кальцієм, а також містить магній, фосфор, марганець, кремній. Попіл від різнотрав’я містить більше калію, а від листяних культур — більше кальцію.

Попіл, як і золу, вносять, якщо потрібно розкислити ґрунт  —  тоді він стає нейтральним і сприятливим для вирощування рослин, які не терплять кислих ґрунтів. Крім цього, попіл розпушує землю і покращує її родючість і структуру.

Коли сипати попіл на город

Попіл на город вносять і під час посадки рослин, і в період їх росту. Особливо люблять попіл, як і золу, такі городні культури:

  • Огірки, кабачки і патисони: 1 стакан попелу вносять спочатку при перекопці, а потім 1-2 ст. л. у кожну ямку при висадці розсади.
  • Помідори, перець і баклажани: 3 склянки на 1 кв. м. вносять при перекопці, при посадці — по жмені в лунку.
  • Капуста: 1-2 склянки золи на кв. м — при перекопці, а коли висаджують розсаду — по жмені в лунку.
  • Горох, квасоля, салат, кріп, морква, петрушка, буряк, цибуля, озимий часник: перед посівом і як добриво додають 1 склянку попелу на 1 кв. м., а восени при перекопці додають по 2 склянки на 1 кв. м.
  • Картопля: вносять попіл навесні під перекопку — 1 стакан золи на кв.м. Під час посадки картоплі попіл (десь 2 сірникових коробки) змішують із землею і додають у кожну лунку. Також при першому підгортанні під кожен кущ вносять 1-2 ст. л. золи, а при другому підгортанні — 0,5 склянки під кущ.

Попіл як добриво для троянд

Попелом або золою також підгодовують квіти, особливо люблять такі підгодівлі троянди.

Попіл вносять під час осінньої перекопки, щоб розкислити ґрунт, де ростуть троянди. Навесні можна підгодовувати троянди, починаючи з другого року, розчином — 100 г попелу/золи на 10 л води, або ж обприскувати настоєм — 200 г золи на 10 л води.

Для лохини попіл — це смерть

Є невелика група рослин, так звані ацидофіли, які краще ростуть у  кислих ґрунтах. Тому їх удобрювати попелом не рекомендується. До них відносяться рододендрони, гортензія, садові азалія, верес. Кислі ґрунти люблять щавель, редис, тому їх попелом теж не слід посипати.

Отже, попіл абсолютно не підходить рослинам, які віддають перевагу кислому ґрунту. До таких рослин належать: усі хвойні дерева, лілії, люпин, незабудки, конвалії, лохина, гортензія, верес, рододендрон, цинія, хризантеми, волошки. Також ґрунт із підвищеною кислотністю любить малина, жимолость, японська айва, гамамеліс, яблуня.

Не «спопеліть» ґрунт і рослини

Також потрібно зауважити, що більшість аграріїв-професіоналів або взагалі не використовують попіл як добриво, або роблять це дуже обережно. Чому?
Справа в тому, що попіл при його постійному і ненормованому використанні  робить ґрунт  лужним. Є городники, які  через високу ціну інших добрив  використовують на своїх ділянках лише попіл. У результаті отримують низькі урожаї. Адже в занадто лужному ґрунті більшість рослин розвиваються погано. Окрім того, потрібно враховувати, що в попелі і золі немає азоту. А без цього хімічного елементу нормальний розвиток будь-якої рослини неможливий.



Автор: Підготував Ігор Філоненко
13 березня | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації