Вхід | Реєстрація

Навіщо і чим обрізати листя суниці навесні?

Обрізка старого листя суниці є обов’язковим агротехнічним прийомом. Зробивши це, ви отримаєте більш ранню і якісну ягоду.

Цьогорічна весна видалася напрочуд ранньою і дружною. А тому вже в перших числах березня в садку і на городі можна виконувати роботи, які зазвичай починають у другій половині першого весняного місяця.

Обрізавши дерева, не забудьте виконати схожу операцію і на своїй  суничній грядці. Можна назвати улюблену українцями культуру і полуницею.  Сенс від цього не зміниться.

Отже, навіщо проводити весняну обрізку суниці садової, або полуниці, як її часто називають?

Це робиться для того, аби видалити старе листя, яке за зиму встигло висохнути. Справа в тому, що сама суниця є рослиною багаторічною. А от її листя має набагато коротший термін життя. Суничне листя «живе»  близько 80 днів, а потім починає відмирати. Натомість на кущі починає рости нове молоде листя.

І от тут виникає необхідність звільнитися від старого й мертвого і  «дати дорогу» молодому і здоровому. Як привило, старе листя на суниці видаляють двічі — після того, як рослина відплодоносила, тобто в червні-липні, і рано навесні.

Адже  у відмерлому листі не лише накопичуються грибкові хвороби і шкідливі комахи. Воно ще й елементарно затіняє молоде.

Особливо актуальним є видалення старого суничного листя навесні. Якраз можна і шкідників позбавитися, і відкрити молоду поросль для весняного сонечка.

Після проведення обрізки молоде суничне листя починає рости як на дріжджах. І, як результат, раніше з’являться і квіти, і ягоди.

Які інструменти можна застосувати для видалення старого листя?

Якщо листя зовсім сухе, а кущиків у вас небагато, то можна просто обірвати його руками. Але виконуючи цю операцію руками, не забувайте притримувати кущ біля кореня. Адже застосувавши надмірну силу, можете просто вирвати весь кущик із землі.

Також можна використовувати садовий секатор чи ножиці.

Якщо ж у вас суницею засаджені кілька десятків «соток», то тут в пригоді стане мотокоса. Але косити потрібно на висоті 5 сантиметрів, щоб не пошкодити плодову бруньку.

Також у пригоді може стати старий-добрий серп. Цей перевірений століттями інструмент можна купити практично в будь-якому  садовому магазині. До речі, серпи бувають і німецького, і швейцарського, і японського виробництва. Отже, ними не соромляться користуватися і громадяни дуже заможних країн. Щоправда, і коштують швейцарські серпи,  як «підбитий літак». Але то — не біда, українські й китайські теж цілком придатні для роботи.



Автор: Ігор Філоненко
9 березня 2024 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації