Вхід | Реєстрація

Що потрібно знати про першу обробку саду від хвороб?

Погода, яку без перебільшення можна називати весняною, встановилася цьогоріч  в Україні ще з кінця лютого. А це означає, що обов’язкові роботи в садках і на городах розпочалися досить рано.

Вважається, що перша весняна обробка плодових та інших дерев  і кущів фунгіцидами на основі міді є обов’язковою процедурою. Вона виконує роль такої собі дезінфекції, звільняючи рослину від грибків та бактерій, котрі перезимували.

Тому зараз у березні вже саме час взяти в руки оприскувачі і обробити свої дерева та кущі мідьвмісними фунгіцидами.

Але при цьому потрібно дотримуватися певних умов.

По-перше, на момент першої обробки фунгіцидом ви вже повинні закінчити обрізку дерева чи куща. Це — ідеальний варіант. У такому випадку мідь дезінфікує і місця зрізів, не давши грибковій інфекції проникнути в ранку.

По-друге, ви повинні усвідомлювати, що мідь є важким металом  і має здатність накопичуватися  як у ґрунті, так і в рослині. Тому оптимальним варіантом буде провести не більше трьох обробок мідьвмісними фунгіцидами за сезон. Двічі — навесні і один раз — глибокої осені.

Окрім того, подбайте про безпеку своїх дихальних шляхів. Якщо немає спеціального респіратора, то одягніть хоча б медичну маску. І спаліть її після використання.

По-третє, не бажано, обприскуючи дерева мідьвмісним фунгіцидом, домішувати до нього інші препарати чи добрива. Хоча на упаковці більшості фунгіцидів пишуть, що змішувати їх можна, але краще утриматися від цього.

По-четверте, якщо ви із різних причин не зуміли застосувати такий сильнодіючий препарат, як бордоська суміш, до початку розпускання бруньок, то не є бідою. Більш сучасні фунгіциди можна застосовувати і в період розпускання бруньок. Нижче  назвемо ці фунгіциди.

П’яте. Обов’язковою умовою проведення першої весняної обробки мідьвмісними фунгіцидами є максимальне покриття розчином усієї рослини і ґрунту поряд із нею. Стовбур і гілки мають стати мокрими. Причому — з усіх сторін. Лише в такому разі ви ідеально дезінфікуєте дерево або кущ.

Від «бордоски» до Нордоксу

А тепер про те, якими ж бувають мідьвмісні препарати і як їх дозувати й готувати.

Напевне, єдиним препаратом, при використанні якого виникають певні проблеми із дозуванням та приготуванням, є бордоська суміш. Адже вапно, яке при цьому використовується, буває досить низької якості і забиває оприскувач.

Отже, як приготувати «бордоську»? Цей фунгіцид одержують шляхом змішування мідного купоросу з вапняним молоком.

Щоб приготувати 10 л  1%-ї  бордоської рідини, у дві посудини наливають по 5 л води і розчиняють у одній 100 г мідного купоросу, а в другій 100 г вапна. Розчин мідного купоросу повільно вливають, невпинно перемішуючи дерев’яною палицею, у вапняне молоко (ні в якому разі не навпаки ? тоді будуть утворюватись крупні частки, суспензія стане нестабільною і непридатною для використання). Робочий розчин не можна розбавляти водою.

Правильно приготовлена бордоська рідина слизька на дотик, має небесно-блакитний колір. А при надлишку мідного купоросу отримують речовину зеленого відтінку, що спричиняє опіки на листках і плодах. Загалом, перевірити якість препарату можна й методом занурення у нього цвяха. Якщо на поверхні металу не з’явиться наліт, то все гаразд. Коли ж цвях укриється крупинками — рідина неякісна, у ній є зайвий мідний купорос, відтак треба додати вапняного молочка. Пам’ятайте, що змішувати вапняне молочко з розчином мідного купоросу потрібно, коли вони охолонуть.

Варто зазначити, що бордоську рідину не можна зберігати більше  24 годин, бо вона втрачатиме свої корисні властивості. Також перед використанням необхідно розчин збовтати, бо він має здатність осідати.

Всі інші мідьвмісні фунгіциди дуже прості у використанні. Потрібно просто перемішати їх із водою. Загальне правило одне — заповнюєте бак на третину водою, потім заливаєте чи всипаєте фунгіцид і доливаєте воду.

Норми використання найпопулярніших мідьвмісних препаратів:

  • Гарт, Альфамідь, Косайд, Чемпіон, Купер — 60 грам або мілілітрів на 10 л води;
  • Медян екстра, ХОМ — 40 грам або мілілітрів на 10 л;
  • Нордокс — 10-12 грам на 10 л;
  • Купроксат — 100 мл на 10 л;
  • Блу Бордо — 100 мл на 10 л.


Автор: Підготував Ігор Філоненко
15 березня 2024 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації