Вхід | Реєстрація

Психологія трейдингу: як управляти емоціями

Правильне емоційне налаштування для трейдера є не менш важливим, ніж моніторинг ринку, аналіз активів і розробка торгових стратегій. Психологія може як допомогти в трейдингу, так і призвести до помилок, а вони, своєю чергою – до фінансових збитків. В якому стані краще не виходити на ринок, які емоції заважають трейдеру та як їх контролювати в стресових ситуаціях – далі в статті.

Важливість психології в трейдингу

Для успішної торгівлі на фінансових ринках (валютному, фондовому, криптовалютному) прийомів технічного й фундаментального аналізу буде недостатньо. Протягом торгового для на трейдера очікують різноманітні психологічні пастки, які впливають на емоційний стан, змушують приймати необдумані рішення. Особливо їм піддаються новачки, яким потрібно пересилити страх та перейти з демо на реальний рахунок. Професіонали також нерідко піддаються емоціям, що негативно впливає на їхню результативність.

Джерело: https://trading.biz

Трейдер не в змозі контролювати мінливі фінансові ринки. Але він може підготуватись психологічно, виробити емоційну стійкість та розробити покроковий план, що робити в разу успіху та невдачі. Саме на контроль емоцій і дисципліну спрямована психологія у трейдингу. Вона допоможе вирівняти емоційний стан та зберегти торговий депозит в непередбачуваних ситуаціях.

Емоційні пастки для трейдерів

У своїх книжках трейдери часто говорять, ще емоційний контроль та дисципліна – це шлях до успіху. Розглянемо детальніше емоційні пастки, щоб ефективніше їм протистояти:

  • Страх, тривога, паніка. Частіше за все проявляються в моменти, коли треба вийти на ринок або вперше, або після невдачі. Трейдер боїться зробити помилку та втратити депозит. Через це він може довго не виставляти лот або ж достроково закриває позиції та втрачає потенційний прибуток.

Джерело: https://trading.biz

  • Жадібність, азарт, імпульсивність. Вони супроводжують трейдера після прибуткової угоди або кількох дохідних позицій. Він відчуває, що удача на його боці, тому не може вчасно зупинитись і врешті-решт втрачає кошти. В трейдингу жадібність проявляється як переторговування, торгівля без продуманої стратегії, необдумане збільшення торгового депозиту. 
  • Самовпевненість, невміння визнавати свої помилки. Надмірна самовпевненість заважає трейдеру проаналізувати свої дії та винести з невдачі цінний досвід. Натомість вмикається агресія, трейдер відмовляється закривати стоп-лосси, активно торгує без урахування волатильності ринку.

Який би результат не принесла угода, потрібно завжди тримати емоції під контролем. Інакше, в кращому випадку, ви ризикуєте втратити потенційний прибуток, у гіршому – швидко позбудетесь депозиту.

Техніки контролю емоцій

Кілька прийомів від професіоналів, які допоможуть контролювати емоції:

  • Дисципліна. Вона напряму впливає на психоемоційних стан та допомагає покращити результативність торгівлі. Дисципліна дозволяє залишатись спокійним та впевненим, це постійна робота над собою. Виконання продуманих послідовних дій допоможе уникнути негативних емоцій у стресових ситуаціях.
  • Дотримання торгової стратегії. Успішні трейдери знаходять ефективну стратегію та дотримуються її принципів. Щоб підібрати відповідний спосіб торгівлі, враховуйте особливості ринку та активу, мету, досвід, допустимий рівень ризику. Тестуйте різні стратегії на деморахунку та за реальні гроші. Потрібно провести не один десяток угод, щоб знайти найбільш ефективну стратегію – без збитків це зробити неможливо. 
  • Ведення торгового журналу. Ще один принцип дотримання дисципліни в трейдингу, який допомагає планувати, бачити кінцевий результат та аналізувати угоди. В журнал трейдер вносить статистичні дані своєї торгівлі, які допомагають уникнути помилок у майбутньому. Також корисно фіксувати емоції, які ви переживаєте під час тієї чи іншої угоди. За допомогою торгового журналу можна оцінити успішність трейдингу, подумати над тим, що можна покращити, та внести необхідні корективи.
  • Використання торгових інструментів. Трейдер повинен залишатись у курсі змін на ринку та бачити динаміку свого активу, щоб приймати раціональні рішення. Для цього рекомендуємо звернутись до аналітичних інструментів, таких як економічний календар трейдера, де відображаються актуальні новини і події. За ціновими змінами зручно слідкувати на живих графіках. Ці та інші корисні інструменти трейдера представлені на порталі trading.biz.
  • Віднайдення власного балансу. Знайдіть власний спосіб боротьби зі стресом – це може бути спорт, дихальні практики, книжки, спілкування з друзями. Робіть перерви, щоб нормалізувати психоемоційний стан та почати торгівлю з новими силами.

Джерело: https://trading.biz

Щоб дізнатись більше про техніки контролю емоцій, читайте спеціальну літературу з психології трейдингу. Мотиваційні цитати про заробіток від успішних трейдерів та інвесторів допоможуть розпочати свій шлях та налаштуватись на успіх. 

Роль стресу в прийнятті рішень

Трейдинг – дуже стресова робота, що викликає постійні хвилювання. Трейдер боїться втратити гроші, нервується через невизначеність, ризики, складнощі прогнозу цінових змін. Крім стресових факторів, пов'язаних з торгівлею, на нього також діють загальні страхи – домашні проблеми, тривога за майбутнє та ін. 

Умовно фактори стресу можна розділити на два типи:

  • Ситуативні – діють у визначений проміжок часу, наприклад, при різкій динаміці на ринку.
  • Перманентні – супроводжують трейдера постійно, проявляються тою чи іншою мірою залежно від ситуації.

В стресовому стані дуже складно приймати раціональні рішення. Трейдер піддається паніці, боїться за свої капітали та може завчасно завершувати угоди. Страх після поразки заважає знову вийти на ринок, грошей стає все менше, а рівень стресу збільшується. 

Щоб розірвати замкнуте коло, потрібно вийти зі стресового стану та зняти нервову напругу. Які методи допомагають:

  • Відпочиньте від графіків. Не потрібно 24/7 слідкувати за ціновими графіками, рахувати потенційні прибутки та збитки. Кращі відійдіть від графіків після відкриття угоди, встановивши обмежувальні ордери стоп-лосс і тейк профіт. Це допоможе уникнути хвилювання і досягнути цілей без зайвого стресу.
  • Уникайте переторговування. У новачків часто виникає бажання одночасно відкривати різні угоди без попереднього аналізу, тому вони швидко втрачають депозити. Відкривайте лише ті угоди, в яких достатньо розібралися, тоді вихід на ринок не буде випадковим, і невдач стане менше.
  • Змінить оточення. Не торгуйте цілий день, обов'язково влаштовуйте перерви. Навіть прогулянка за межами дому допоможе врівноважити емоції.
  • Зверніться до спорту. Спортивні вправи ефективно знімають стрес, дають заряд енергії та стимулюють виділення гормонів радості – ендорфінів.
  • Проведіть час з друзями. Приділіть увагу спілкуванню в реальному житті, а не онлайн, зробіть те, на що завжди не вистачає часу.

Виберіть для себе найбільш приємні та ефективні способи боротьби зі стресом. Знайдіть емоційний баланс, який буде краще працювати саме для вас. Так ви можете контролювати емоції та підвищити результативність трейдингу.

Побудова психологічної стійкості

 

Джерело: https://trading.biz

Вироблення психологічної стійкості – важливий процес, обумовлений нюансами професії. Як трейдеру тримати емоції під контролем:

  • Вивчайте активи. Трейдер повинен розуміти закони ринку та особливості фінансових інструментів, з якими працює. Чим менше прогалин у знаннях з трейдингу, тим впевненіше ви почуватиметесь на ринку.
  • Остерігайтесь позитивних емоцій. Вони можуть зашкодити не менше, ніж негативні. Після прибуткової угоди трейдер відчуває емоційне піднесення, забуває про аналіз і може наробити помилок. Тому завжди потрібно дотримуватись дисципліни, як після прибутку, так і після фінансової невдачі.
  • Вмійте вчасно зупинитись. Потрібно завжди дотримуватись торгового плану, завчасно прописавши, як поводитись у разі прибуткової угоди або серії вдалих угод. Це допоможе діяти розумно та не впасти в ейфорію. Те ж саме стосується і збиткових лотів.
  • Не зациклюйтесь на прибутках та втратах. Кожен трейдер, навіть досвідчений професіонал, може втратити кошти – це норма. Проте не варто весь час перераховувати потенційні прибутки на втрати. Якщо трейдер фіксується на власній результативности, він приймає рішення на основі своїх прибутків та збитків і не звертає увагу на ринкову ситуацію.
  • Дотримуйтесь правил ризик-менеджменту. Ви завжди можете зменшити потенційні збитки, якщо ринок піде у зворотному напрямку. Для цього використовуйте стоп-лосси – ордери, які автоматично закривають позицію при досягненні встановленого цінового рівня.

Не кидайте навчання, відвідуйте тематичні форуми, читайте новини, огляди і прогнози експертів, користуватись інструментами технічного і фундаментального аналізу. Все це також допоможе сформувати психологічну стійкість та почуватись впевненіше на ринку.

Прикінцеві поради для трейдерів

Психологія трейдингу є важливою складовою для успішної торгівлі на фінансових ринках. Трейдер повинен бути впевненим, наполегливим, дотримуватись дисципліни й торгової стратегії. Експерти не рекомендують торгувати в стресовому стані, який може бути викликаний трейдингом або особистими проблемами. 

Навчиться контролювати емоції за допомогою дисципліни, дихальних практик, чітко визначеної стратегії. Ставте реалістичні цілі з огляду на бюджет, власний досвід, допустимий рівень ризику, обов'язково робіть перерви та приділяйте увагу навчанню.

Розміщено на правах реклами
25 березня | Категорія: Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації