Вхід | Реєстрація

Хочете мати власні абрикоси, то поборіться з моніліозом

Уже кілька років поспіль садівники-любителі скаржаться на те, що не мають очікуваного урожаю абрикосів. При цьому хибно думають, що причиною загибелі цвіту, а з цим і плодів, є заморозки. Насправді причина неврожаю абрикосів криється не в  морозах, а в моніліозі.  Про те, як вберегти дерева від цієї грибкової хвороби, потрібно потурбуватися вже сьогодні. Ще краще — вчора.

Якщо в період цвітіння абрикосів похолодає і підуть дощі, то це створить ідеальні умови для розвитку моніліозу.

Одразу потрібно попередити, що одного-єдиного методу чи способу, щоб захистити абрикоси від моніліозу, а персики від курчавості листя, не існує. Не придумало людство такого препарату, щоб один раз «побризкав» — і врятував. Потрібно комплексно підходити до вирішення проблеми.

Окрім того, потрібно зауважити, що в багатьох садах абрикоси настільки просякнуті грибковими інфекціями, що є збудниками моніліозу, тому доцільніше просто спиляти старі  дерева і посадити нові.

Способи захисту рослин

  1. Із агротехнічних заходів ефективні осіння зяблева оранка й обкопування пристовбурних ділянок дерев із заорюванням у ґрунт опалих листків та уражених плодів.
  2. Збирання та спалювання восени муміфікованих плодів і опалого листя.
  3. Вирізування та спалювання уражених і засохлих пагонів. Обрізування роблять рано навесні, через 8–12 днів після цвітіння. Восени слід обрізати уражені дерева в першу чергу, щоб уникнути вторинного зараження. Обрізуючи гілки, варто пам’ятати, що міцелій гриба в гілках просувається від місця зараження догори, тому слід обрізувати нижче місця ушкодження, захоплюючи декілька здорових гілочок. Уникайте механічних ушкоджень здорових тканин, а в разі поранень варто обробити ушкодження садовим варом чи фарбою.
  4. У червні-липні моніліоз починає входити у фазу розвитку безпосередньо на плодах. Ознакою моніліозу є загнивання плодів просто на гілках. Такі плоди бажано знімати і знищувати. У період дозрівання плодів боротися з моніліозом засобами хімічного захисту заборонено.
  5. Із біопрепаратів фунгіцидної дії проти моніліозу застосовують Фунгістоп (триходермін спори гриба Trichoderma Viride, штам 16 ЦКМ F-59M, р.). Триходерма паразитує на грибі-збуднику та знищує його. Ще можна обробляти біопрепаратом Фітоспорин-М. Біопрепарати придатні до застосування в будь-який час без кореляції зі збиранням плодів.

Хімічні заходи проти моніліозу на абрикосі

Донедавна в Україні проти моніліозу використовували в основному контактні препарати на основі міді: Бордоську суміш (3% розчин на початку розпускання бруньок, 1%  — у період вегетації), мідний купорос (1% розчин восени після обпадання листя або рано навесні до розпускання бруньок), хлорокис міді, Блу Голд, Купроксат тощо.

Зараз до цього переліку додались і системні фунгіциди з лікувальним ефектом — Хорус, Скор, Страж, Захисник.

Під час цвітіння та дозрівання плодів перевагу віддають біопрепаратам, таким як Триходермін, Фітоспорин, Фітоцид, Фітолавін, або використовують хімічні фунгіциди з коротким періодом очікування: Сігнум, Світч, Магнікур Гард.

Будьмо уважні

Спочатку обробіть дерева мідьвмісними фунгіцидами, а перед самим цвітінням — уже Хорусом чи Скором.

У інструкціях таких препаратів, як Сігнум, написано, що ними можна працювати під час цвітіння. Це — правда. Але і в цьому разі подумайте про бджіл. Тобто проводьте обробки ввечері, коли вже закінчився літ корисних комах.

Якщо абрикос уже захворів і цвіт опадає, а листя чорніє, то не витрачайте грошей і сил — урожай вже не врятуєте.Автор: Ігор Філоненко
6 квітня | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації