- IgorSergeevich
10 грудня, 21:15
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Розкрили виноград? Полийте, але не годуйте
Цьогорічна весна характерна не лише своїм напрочуд раннім теплом, а ще й відсутністю достатньої кількості дощів. А це означає, що потрібно починати поливати всі без виключення плодові дерева й кущі. Зокрема, мова йде і про полив винограду.
Як відомо, досвідчені виноградарі, які займаються вирощуванням цієї культури на більш-менш професійному рівні, не поспішають із процесом весняного розкриття. У них, як правило, лоза зимує, прикопана землею. Такий прийом не лише уберігає від зимових морозів, а й затримує початок вегетації, адже вкриті шаром землі бруньки «просинаються» пізніше. Таким способом виноградарі намагаються вберегти цвіт від пошкодження весняними заморозками. Розрахунок дуже простий і перевірений століттями — пізніше зацвіте, менше шансів потрапити під приморозок.
Скажімо, кобелячанин Андрій Тристан свою лозу визволив з-під землі 7-8 квітня.
Але більшість аматорів землею свій виноград не накривають. І тому їх лози вже давно прокинулися. І в людей уже «сверблять руки» щось із ними робити.
Андрій Тристан радить:
— Не поспішайте. Устигнете ще напрацюватися. Зараз просто проведіть так звану «суху» підв’язку, тобто підв’яжіть здерев’янілі пагони. А ще — полийте. Полийте щедро, на кущ від 5 років — 70-80 літрів води. Справа в тому, що снігу цьогоріч не було. І дощів зараз немає. Тому всі культури, від винограду до яблуні і полуниці, вже потребують води. А ось «годувати» лозу добривами не раджу.
За словами Тристана, раннє підживлення азотними добривами призведе до миттєвого росту. А листочки, які активно ростуть, від можливого морозу вже не сховаєш.
Полийте все
Теза про полив без підгодівлі актуальна цьогоріч і для інших плодових дерев та кущів. Причина — суха і тепла весна.
Ранньою весною дерева, як правило, додатково не поливають, тому що в цей період земля ще волога після зими (танення снігу). Тому перший весняний полив здійснюють тільки в квітні-травні під час бутонізації (перед цвітінням) — досить полити 1 раз. Зараз цей час вже настав.
Приблизний графік поливу дорослих дерев у період бутонізації (до цвітіння) — навесні (квітень-травень). Після цвітіння (через 2-3 тижні) — влітку (червень). У період наливу плодів (до 2-3 тижні дозрівання) — влітку (липень-серпень). Осінній вологозарядний полив після листопаду (жовтень-листопад).
Як правило, норма поливу, в залежності від віку дерева, становить приблизно 15-20 літрів на 1 рік, тобто: 2-3-річний саджанець — 30-60 літрів; 4-5-річне дерево — 60-100 літрів; 6-7-річне дерево — 90-140 літрів; 8-10-річне доросле дерево — 120-200 літрів.