Вхід | Реєстрація

Економимо: заміна дорогій побутовій хімії

Численні дослідження побутової хімії кажуть нам про одне: вона шкідлива і для людини, і для природи. Наприклад, особа, яка користується засобом для миття посуду, за рік з'їдає 250 міліграмів цієї речовини. І якщо врахувати кількість шкідливих хімікатів, то можна зрозуміти, чому раптом стан нашого здоров’я може погіршитись. Ця інформація не є приводом бігти до магазину за порцією дорогих екотоварів. Їх, до речі, можна зробити самому. Саморобні миючі засоби також ефективні. Вони мають більш приємний запах, не шкідливі для людини і для навколишнього середовища і, що важливо, економлять кошти.

Для виготовлення миючих засобів вам знадобляться наступні інгредієнти: декілька чистих ємностей із розпилювачем (можна гарненько почистити пляшку з-під рідини для миття вікон), сода, оцет, оливкова олія, свіжі лимони та вода з-під крану. Також потрібне натуральне мило. Оскільки нам не відомі виробники побутового натурального мила, ми пропонуємо використовувати обмилки, які залишились після користування магазинним виробом. Ще знадобляться ефірні масла чайного дерева, лаванди, евкаліпта та розмарину. Вони володіють антибактеріальними, антисептичними властивостями та приємним запахом. Отож, приступимо.

 

Засіб для миття вікон

Для тих, хто переносить запах оцту: змішайте 3 столові ложки цього розчину з 2 чашками води і розпиліть на вікна. Для тих, кому не подобається запах, основний інгредієнт можна замінити лимонним соком або содою, а потім насухо протерти газетою.

 

Миючий засіб для будинку

Змішайте 2 чашки води, декілька крапель натурального мила (або пару обмилків), додайте по 15 крапель масла чайного дерева і лаванди. Таким засобом можна мити будь-які поверхні: столи, дошки, туалети, раковини і стіни.

 

Очищуючий засіб для унітазу

Збризніть унітаз оцтом, лимонним соком або саморобним миючим засобом для дому. Посипте содою. Залиште на 10 хвилин, потім потріть щіткою для туалету. Засіб також прекрасно підходить для раковин.

 

Засіб для миття духовки

Головна порада — це мити її вчасно. Кращий засіб для миття — засипайте свіжу пляму кам'яною сіллю, до того, як духовка охолоне. Після охолодження пляму потрібно просто протерти вологим рушником.

 

Протигрибковий засіб

Грибок надзвичайно шкідливий для людських легенів, із ним складно боротися, і краще заздалегідь починати профілактику. Змішайте 2 чашки води з 3 краплями ефірного масла чайного дерева. Один раз на тиждень розпилюйте засіб на стіни і насухо протирайте. Натуральні антисептичні властивості олії чайного дерева запобігають появі грибка і цвілі.

 

Пом'якшувач для білизни

Інгредієнти: 1 чашка питної соди, 1/4 склянки теплої води, 8 чашок оцту та ефірні масла.
Спочатку потрібно змішати оцет і воду, а потім обережно і поступово додавати соду, постійно помішуючи. Дочекайтеся кінця реакції (вона може бути бурхливою. Стежте за цим. Краще візьміть для приготування глибокий посуд), потім перелийте в бутель, де вона буде зберігатися. Додайте туди 1/3 чайної ложки будь-яких ефірних масел. Закрийте кришкою і струсіть.

Перед кожним використанням бутель варто струшувати.

Дозування: від 1/2 до 1 чашки на початку циклу полоскання.

 

Засіб для кухні та ванної

1/2 склянки харчової соди.

1/2 склянки рідкого мила (чи залишки твердого, перетерти на мильну стружку і розвести водою).
1/8-1/4 склянки оцту.

 

Освіжувач для унітазу

Для любителів усього натурального пропонуємо цей простий і ефективний рецепт. Отож, вам знадобляться: 200 мілілітрів води, 5 листочків желатину, 25 мілілітрів оцту (нейтралізує запахи, видаляє жир, антисептичну та антибактеріальну дію), 25 грамів соди (нейтралізує запахи, відбілює, бореться з відкладенням солей, дезінфікує), 25 грамів солі (видаляє плями, очищає, дезодорує, абсорбує бруд, фіксує колір), барвник, ефірні масла.

У 100 мілілітрах води розчиніть желатин. У інших 100 мілілітрах — соду, сіль і барвник. Потім з'єднайте всі ці інгредієнти разом із оцтом, додайте ефірні масла. Залийте у формочки і поставте в морозилку. Виходить досить тверде желе, яке легко розрізається на брусочки. Далі загорніть їх у харчову плівку і зберігайте в морозилці. З цієї кількості виходить 4-5 брусків (залежить від розмірів контейнера для освіжувача).

Якщо хочете, щоб колір води був більш насиченим, то потрібно використовувати більше барвника. Можна додати сюди мильної стружки, попередньо розтопивши її у воді.

Які ефірні олії можна додавати:

Лимон, евкаліпт, чайне дерево, кориця, чебрець, гвоздика — мають антисептичну, антибактеріальну та противірусну дію.

Сосна, ялина, грейпфрут — хороший антисептик.

М'ята, лаванда — мають антибактеріальну, антисептичну, антимікробну та протигрибкову дію.
Одного блоку вистачає на 2-3 тижні. Усе залежить від інтенсивності використання туалету. Унітаз залишається біленьким і чистим. Запах чистоти і свіжості зберігається надовго.

 

Засіб для полірування меблів

Потрібно взяти 1 чашку оливкової олії та півчашки лимонного соку. Змішайте ці інгредієнти і помістіть у пляшку зі спреєм. Перед кожним використанням потрібно збовтувати. Нанесіть невелику кількість складу на суху ганчірку і розподіліть по меблях. Іншою ганчірочкою натріть поверхню меблів до блиску.
Бажаємо вам вдалого, екологічно чистого та дешевого прибирання!



Автор: Підготувала Дарія СРІБНА
16 травня 2014 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації