Вхід | Реєстрація

Потурбуйтеся, щоб ваша суниця не вимерзла

Проблема весняних заморозків є вічною і завжди актуальною. І підготуватися до її вирішення необхідно завчасно.

На календарі — кінець другої декади квітня. Але аномально ранній і теплий початок весни призвів до того, що більшість плодових дерев та кущів проходять етапи вегетації із небувалою швидкістю, випереджаючи звичний графік розвитку на 2-3 тижні.

Адже зазвичай в середині квітня абрикоси і персики лише починають цвітіння, а в 2024 році вони вже його закінчили. Що, до речі, дає підстави  сподіватися  на хороший урожай саме цих культур. Адже в період їх цвітіння було дуже тепло і сухо. А такі погодні умови є сприятливими для запилення і водночас зовсім несприятливими для розвитку небезпечних грибкових захворювань. Заморозки ж на поверхні ґрунту ніколи не завдавали і не завдають шкоди цвіту та зав’язі абрикосів і персиків.

Водночас, заморозки на поверхні ґрунту є головним ворогом для цвіту суниці садової або полуниці, як  називають цю культуру в Україні. А вона в цьому році зацвіла теж дуже рано. І якраз у період її масового цвітіння синоптики і прогнозують суттєве похолодання на всій території України.

Отже, як не просто вберегти суницю, а й збільшити її урожайність, йтиме мова у цій публікації.

Одним із найдієвіших і найдоступніших способів захистити цвіт є накриття суниці агроволокном. Оптимальний варіант —  біле із щільністю 30 грам на квадратний метр. Воно здатне захистити від заморозку  до - 4 і водночас не надто важке, отже й не пошкоджує самі рослини.

Використання агроволокна із ранньої весни  пришвидшує отримання врожаю десь на два тижні. Цей матеріал зберігає не лише тепло, а й вологу в ґрунті.
Але враховуйте той факт, що агроволокно саме по собі не зігріває рослину чи землю. Його функція — зберегти тепло, накопичене землею за день.

Отже, вдень ми розкриваємо агроволокно на суниці і даємо змогу ґрунту прогрітися. А потім накриваємо. Провести накриття необхідно вчасно, тобто в той момент, коли земля ще не почала охолоджуватися. Якщо це зробити ввечері перед самим заходом сонця, то ефективність такого прийому буде мінімальна. Так, якщо накрити краще і в період  з 16-ї до 18 години. Якщо протягом дня обіцяють холодну і хмарну погоду, то можна не розкривати взагалі.

Другий обов’язковий  прийом — це полив за день чи в день очікуваного заморозку. Справа в тому, що вологий ґрунт  має вищу теплову ємність. Це, як батарея опалення із водою, довше нагріватиметься, але й довше зберігатиме тепло.

І вже третій прийом — це застосування спеціальних препаратів, які мають в своєму складі вітаміни та амінокислоти.

Передусім мова йде про давно відомі й перевірені практикою препарати Мегафол від італійської фірми Валагро та Фітомаре від іспанського виробника.

Дозування препаратів однакове  — 20-25 мілілітрів на 10 літрів води. Спосіб застосування — обприскування.

Принциповий момент. Обробіток потрібно провести за 2-3 дні до майбутнього заморозку. Рослина повинна встигнути засвоїти корисні речовини. Друга обробка — через два-три дні після заморозків.

Якщо ви вже будете проводити обприскування одним із названих препаратів, то не забудьте і про борвмісне добриво. Адже бор у період цвітіння відіграє вирішальну роль для збільшення кількості розміру та якості майбутніх ягідок.

Якщо будете застосовувати знову ж перевірний десятиліттями Бороплюс від Валагро, то доза  — 10-15 мілілітрів на 10 літрів води.

До речі, у процесі цвітіння будь-якої культури Бороплюс краще вносити два-три рази. Ефект приємно вразить.

І пам’ятайте, що максимальний ефект при боротьбі  із заморозками дає виключно комплексний підхід. Якщо у вас немає агроволокна і ви не поливатимете ґрунт, то ніякий «диво»-препарат вашим рослинам не принесе жодної користі і ні від чого не врятує.

22 квітня | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації