Вхід | Реєстрація

Класифікація підприємств за статутним капіталом

Сучасне життя людей неухильно пов’язане з потребою взаємодії з різноманітними компаніями. Ці підприємства виробляють продукцію, надають послуги та створюють можливості для зайнятості. Що насправді приховується за терміном «підприємство» та які типи підприємств працюють в Україні? Більше інформації на тему доступно за посиланням: https://youcontrol.com.ua/topics/shcho-take-pidpryiemstvo/.

Що таке підприємство?

Відповідно до статті 62 Господарського кодексу України, підприємство означає незалежного учасника економічної діяльності, який пройшов реєстрацію у відповідних органах влади чи місцевого самоврядування, метою якого є задоволення громадських та особистих потреб через систематичне провадження виробництва, науково-дослідної, комерційної або іншої господарської діяльності відповідно до вимог чинного законодавства.

Основне завдання підприємства полягає у забезпеченні потреб ринку у власній продукції чи послугах для здобуття прибутку. В терміні «підприємство» закладена певна форма організації економічної діяльності, яка функціонує як самостійний суб'єкт.

Українські підприємства можуть здійснювати господарську діяльність, не пов'язану з комерційними цілями, або навпаки займатися комерційною діяльністю.

Якщо законодавством не передбачено інше, підприємства керуються своїм установчим документом. Будь-яке підприємство є юридичною особою, яке має власний баланс, майно, банківські рахунки та печатки з відповідним ідентифікаційним кодом та назвою. Інші юридичні особи не можуть бути частиною підприємства згідно із законом.

Види підприємств за формою власності

Українське законодавство визначає певні види підприємств в Україні відповідно до форм власності. Це такі як:

  • приватні підприємства;
  • підприємства колективної власності;
  • комунальні підприємства;
  • державні підприємства;
  • підприємства змішаної форми власності;
  • спільні комунальні підприємства.

Якщо статутний капітал підприємства складається на 100% з іноземних інвестицій, це підприємство вважається іноземним. У випадку, коли статутний капітал включає щонайменше 10% іноземних вкладень, підприємство вважається з іноземними інвестиціями.

Залежно від утворення статутного капіталу та способу заснування, в Україні визначено дві форми підприємств: корпоративні та унітарні.

Унітарні підприємства створюються одним засновником, який відповідає за формування статутного капіталу, придбання майна, затвердження статуту та розподіл прибутку. Всі комунальні та державні підприємства належать до унітарних. Крім того, до цієї категорії належать усі підприємства, що були створені на приватній власності засновника, об'єднання громадян або релігійних організацій.

Корпоративні підприємства зазвичай створюються двома або більше засновниками за підписаним договором. Вони охоплюють усі організаційно-відокремлені суб'єкти, створені у формі господарського товариства або підприємства за участю кількох осіб.

Розміщено на правах реклами
22 квітня | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації