Вхід | Реєстрація

Що робити, якщо мороз «прихопив» виноград

Сильні поворотні заморозки, які на початку травня були зафіксовані в центральній частині України, добряче дошкулили  як городникам, так і садівникам. Зокрема, мінусові температури пошкодили і любимий багатьма виноград.

Дехто із виноградарів-початківців після заморозків помітив, що мороз пошкодив частину рослини. Точніше, «прихопив» вершечки пагонів. І вони почорніли, засохли та відпали. І тепер люди бідкаються, не знаючи, що робити із такими пагонами.

Чоловік, який зателефонував до редакції, попрохав:

— Спитайте у досвідчених садоводів і напишіть, що ж мені робити і чого очікувати. Був заморозок. Я виноград накрив. Але вершечки були пошкоджені. Може то мороз, а може й від самого накриття. Виноград же, він дуже ніжний. На тих пагонах висять майбутні грона. А ви писали, що їх можна залишати на пагоні довжиною від 1 метра. Так вершечок же примерз, пагін не виросте. Що робити?

Перша порада, яку дав, почувши це запитання, Андрій Тристан, який давно й успішно вирощує виноград, була короткою:
— Не панікувати. Рослина відновиться.

А потім конкретизував:

— Досить швидко із так званої пазухи на пагоні з’явиться пасинок. Він і буде новою точкою росту. Так що ще встигне вирости ваша лоза і ягода в гронах. Але, звичайно ж, не перевантажуйте урожаєм такий кущ. Взагалі буває, що на таких пасинках ще й нові грона зав’язуються. Усе залежить від сорту і форми винограду.

Окрім не панікувати, Андрій Тристан порадив добре полити уражений морозом виноград та провести підгодівлю по листю антистресантом Мегафол.



Автор: Ігор Філоненко
24 травня | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації