- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Увага! Не дайте персику здійснити самогубство
Дуже багато, мабуть переважна більшість садівників?аматорів, особливо початківців, нехтують процедурою нормування плодів на своїх деревах. І, в результаті, урожай не виправдовує їх сподівань. Особливо це стосується персика.
У 2024 році персик нарешті вирішив порадувати садівників урожаєм. Погода весною сприяла цвітінню і запиленню та ще й не створювала умов для зараження моніліозом. І персики, ніби намагаючись надолужити втрати врожаю в двох попередніх роках, щедро нав’язали на своїх гілках плодів. Тому зараз багато аматорів очікують моменту, коли нарешті поласують смачними соковитими плодами. А між тим, ці очікування можуть виявитися марними. А величезна кількість зав’язі принесе не користь, а шкоду.
Справа в тому, що персик є одним із тих дерев, що схильні до перевантаження урожаєм. Серед персиководів?професіоналів навіть є визначення «Самогубець». Мається на увазі, що отією надлишковою зав’яззю дерево може саме себе згубити.
Що мається на увазі? По-перше, під вагою плодів почнуть ламатися гілки. По-друге, після перевантаження дерево може пару років взагалі не давати ніякого врожаю. По-третє, може навіть загинути взимку, не відновившись після занадто великого урожаю.
Але навіть якщо цього не станеться, то надлишкова кількість плодів призведе до того, що вони будуть малого розміру, не смачні й дуже довго визріватимуть.
То скільки ж плодів буде нормою?
Знову ж, є таке визначення «між плодами на персику має вміщатися кулак». Якщо в сантиметрах, то між плодами повинно бути не менше п’яти. Ідеально — 10 сантиметрів. Оце таку кількість ваше деревце без проблем «витягне».
До речі, до перевантаження схильні і груша, і яблуня, і лохина, яка набуває популярності.
У великих яблуневих чи грушевих садах, як правило, застосовують хімічні засоби для прорідження плодів.
Якщо не хочете зловживати «хімією», то, не гаючи часу, беріть в руки ножиці чи секатор і проріджуйте вручну. Пам’ятайте, що на одному суцвітті має залишитися максимум два плоди. Якщо залишите одне яблучко, його ще називають «королівське», то воно матиме належний розмір і смак.
Якщо не вірите, то хоча б спробуйте це зробити. А потім порівняєте проріджені і не проріджені плоди.