Вхід | Реєстрація

Чи варто поливати часник у червні

У червні, коли посилюється спека, а дощі випадають все рідше, часнику необхідний хороший полив, але не частіше 1 разу на 4 дні. А якщо виконати хороше мульчування, то періодичність поливу можна розтягнути аж до 1 тижня.

Якщо ж початок літа видався у вашому регіоні і без того дощовим, поливи слід виконувати не за наведеною вище схемою, а по мірі підсихання верхнього шару ґрунту. Земля постійно повинна знаходитися в помірно вологому, але в жодному разі не в перезволоженому стані. Останнє може спровокувати загнивання цибулин і масове пожовтіння пір’я.

Мульча, крім утримання вологи, дозволяє зберегти ґрунт під собою рихлим. Легка, повітропроникна земля, не страждає від утворення поверхневих кірок, дозволяє цибулинам без перешкод збільшуватися в розмірах. Червень у цьому відношенні є ключовим місяцем, саме зараз відбувається активний налив головок.

У якості мульчі добре підійде скошена або зірвана після прополювання городу трава, а також ґрунтовно перепріла тирса.

Якщо мульчувати нічим, намагайтеся частіше рихлити міжряддя вашого часнику на глибину до 4-5 сантиметрів, попутно видаляючи всі бур’яни, які попадаються під руку — конкуренти за поживні і водні ресурси.

Підгортати часник при цьому не потрібно, бо це, навпаки, тільки затримає дозрівання головок.

Добриво для часнику в червні. У період активного формування цибулин часник особливо має потребу в калії, фосфорі і магнії. Найбільш доступним і ефективним добривом, що містить всі ці компоненти в складі, є подрібнена деревна зола. Її можна підсипати в сухому вигляді прямо до підстав стебел.

Крім виконання основної функції — підживлення часнику, зола є додатковим профілактичним засобом від шкідників і хвороб. Звичайно, далеко не таким ефективним, як проста сівозміна.

У якості водного підживлення добре працює наступний варіант: 200 г золи + 30 г суперфосфату + 10 літрів відстояної води з бочки. Перед застосуванням склад бажано як слід настояти.

І пам’ятайте, що якщо мета-виростити великі головки часнику (нехай і не завбільшки з кулак), то пір’я на вітамінні салати зривати зовсім не можна. За рахунок них відбуваються процеси фотосинтезу, що сприяють засвоєнню та перетворення сонячної енергії.

6 червня | Категорія: Сад/огород

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації