- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Збережіть своє життя і довкілля — віддайте «економку» комунальникам
З кожним роком усе більше людей використовують для освітлення своїх помешкань, магазинів, офісів та інших приміщень люмінесцентні лампи, так звані в народі «економки». На відміну від звичайних ламп розжарювання вони мають багато переваг.
По-перше, економія електроенергії. Так, світловий потік (кількість світла), який створює лампа розжарювання при споживанні електроенергії потужністю 100 Ват, «економка» відтворює, використавши всього 20 Вт. Тобто, у 5 разів менше. По-друге, ресурс «економок», який становить від 10 тисяч годин і більше. По-третє, гарантія, яку забезпечує завод-виробник: якщо протягом двох років лампа вийде з ладу, її можна замінити.
Та, крім переваг, «економки» мають один дуже важливий недолік: вони небезпечні, бо містять пари ртуті. Отож, існує реальна загроза в тому, що після виходу з ладу люди просто викидають таку лампу у сміттєві контейнери. Уже зі смітників ртуть потрапляє у воду, повітря, ґрунт. Лише один грам цієї отрути в довкіллі здатний призвести до забруднення 3 мільйонів кубометрів повітря чи 200 тисяч кубометрів води. Крім того, мізерні дози випарів ртуті можуть викликати гострі фізичні та психічні розлади у людей, загальну слабкість, головний біль, підвищення температури, біль у животі, хвороби ясен, ураження нервової системи. Отже, викинуті, наприклад, 2 «економки» у сміттєвий контейнер, потім перекидаються у сміттєзбиральний автомобіль. Там пресом сміття ущільнюється, лампочки роздавлюються і пари ртуті, як густий туман, хмарою заражають довкілля. І якщо перемножити кількість сміттєвих контейнерів, а їх у нашому місті на 40 майданчиках 130 штук, то можна зрозуміти, яка пелена отрути стоїть над містом, де живуть наші діти, онуки, рідні і ми самі. Питання утилізації ламп, які виходять із ладу, — складне, тому що за їх правильне знешкодження треба платити кошти (від 2 гривень 30 копійок до 3 гривень 50 копійок за 1 шт., у залежності від потужності лампи). Так як гроші на утилізацію «економок» мешканці міста навряд чи знайдуть, секретар міськради Сергій Галушко запропонував на території міського комунального підприємства виділити спеціальний контейнер для небезпечних ламп.
Отож, прохаємо мешканців та гостей міста не кидати відпрацьовані «економки» в звичайні контейнери, тому що непошкоджена скляна трубка ніякої загрози не несе. Якщо немає можливості принести чи привезти відпрацьовані лампи в комунальне підприємство, ні в якому разі не вкидайте їх до сміттєвих контейнерів, краще покладіть так, щоб ці «економки» побачили працівники «МСС». Вони й доставлять їх до спецконтейнера. А потім ці лампи за кошти міськради будуть утилізовані без шкоди середовищу. Також у цей контейнер потрібно збувати відпрацьовані батарейки, крони, акумулятори від мобільних телефонів, шурупокрутів та іншої побутової техніки й інструментів.
Давайте всі разом подумаємо і подбаємо про чистоту середовища, щоб через десятки років нащадки потім не згадували нас як людей, які заради свого благополуччя знехтували природними дарами землі.