- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Чим обробити плодові фруктові дерева після граду
Протягом практично двох тижнів центр України потерпав від негоди, точніше — від сильних злив та граду. У результаті, дуже багато плодових дерев і кущів зазнали уражень, а з цим і зріс ризик виникнення на них грибкових захворювань.
По великому рахунку, зараз вибір хімічних препаратів, які допомагають запобігти грибковим захворюванням на плодових деревах і кущах, не надто великий. Ні, препаратів менше не стало. Але більшість із них уже не можна застосовувати через вимоги безпеки.
Важливо усвідомлювати, що в кожного пестициду є свій так званий термін очікування до збору врожаю. Виробники зазначають ці терміни на упаковках у паспортах безпеки до кожного препарату. Просто користувачі, особливо аматори, не надто утруднюють себе читанням інструкцій.
Так от, у більшості пестицидів термін очікування до збору врожаю становить 30 днів і більше. І, скажімо, на винограді, персиках чи абрикосах, та й на ранніх сортах яблунь і груш, їх застосовувати вже не можна. Простіше кажучи, вони не встигнуть розкластися, і ви їстимете фрукти разом з пестицидами.
Але є засоби боротьби із хворобами, які мають термін очікування 20, а то й 7 днів. Їх ще використовувати можна.
Передусім мова йде про такі фунгіциди, як “Топсін М” та “Світч”.
Перший із них особливо актуальний після граду. Після застосування Топсін на багатьох плодах ранки буквально затягуються.
Норма використання цього препарату становить від 15 до 50 грам на 10 літрів води. Максимальні дози застосовують під час обробки персика та капусти. Для винограду, яблуні, груші, сливи буде достатньо 15-20 грам.
Другий препарат, який можна використовувати за 7-10 днів до збору врожаю, це “Світч”. Норма — 20 грам на 10 літрів води. Ним можна обробляти всі фруктові дерева і ягідні кущі — від винограду до лохини. Особливо добре він себе зарекомендував, як засіб від гнилей та антракнозу.