Синусит: що це таке та як лікувати
Гострий синусит — це короткочасна інфекція придаткових пазух носа. Симптоми можуть тривати від тижня до 10 днів і часто проходять самостійно без лікування. У випадку бактеріального синуситу необхідно застосовувати антибіотики https://anc.ua/product/auhmentyn. Домашній догляд і безрецептурні протизапальні засоби допомагають полегшити симптоми гострого синуситу.
Що викликає гострий синусит
Гострий синусит часто виникає під час застуди, внаслідок ураження вірусом, бактерією або грибком. Носові пазухи (синуси) – це серія сполучених порожнин за вилицями, чолом і носом. Повітря, яке надходить через ніс, проходить через пазухи на шляху до легенів. Синуси вкриті тканиною, що виробляє слиз, необхідний для захисту і зволоження слизової. При синуситі в результаті запального процесу викликаного інфекційними агентами у пазухах утворюється більше слизу, виникає набряк, що призводить до блокування проходження повітря через носові ходи.
Які симптоми гострого синуситу
Запалення носових пазух зазвичай супроводжується такими симптомами:
- виділення з носа;
- закладений ніс;
- біль, тиск у ділянках обличчя, голови або навколо очей;
- втрата нюху і смаку;
- неприємний запах з рота;
- лихоманка;
- головний біль.
Негайно зверніться до лікаря, якщо є біль, набряк або почервоніння навколо очей, подвійне бачення або інші зміни зору, надмірна сонливість або ригідність м’язів шиї.
Як лікується гострий синусит
Гострий синусит часто проходить без призначення ліків. Може знадобитися деякий час, щоб пазухи очистилися, але є способи полегшити симптоми:
- Застосування сольового назального спрею, щоб усунути закладеність.
- Інгаляції паром. Тепла пара може очистити пазухи та зменшити тиск у них.
- Пити більше рідини, включаючи гарячі напої, такі як вода з лимоном або чай.
- Використовувати безрецептурні протизапальні засоби для носа, які можна придбати онлайн https://anc.ua/. Але обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Він може порекомендувати використовувати лікувальні спреї лише протягом кількох днів.
- Більше відпочивати. Тіло робить усе можливе, щоб боротися з інфекцією, і більше відпочинку, ніж зазвичай, піде на користь організму та пришвидшує одужання.
Лікар може призначити антибіотики, якщо гострий синусит викликаний бактеріальною інфекцією. Загалом симптоми гострого синуситу, які тривають 10 і більше днів, можуть бути ознаками бактеріальної інфекції. Але у будь-якому разі не потрібно самостійно приймати ті чи інші лікарські засоби, адже самолікування може тільки нашкодити й призвести до ускладнень. Тому якщо у вас є ознаки синуситу звертайтесь за допомогою до лікаря.