- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Собаки важко переносять спеку
Коли в черговий літній день стовпчик термометра ледь не злітає від високої температури, кожен з нас думає — як врятуватися від такої спеки. А чи жарко собакам?
Найважче спеку переносять собаки, які страждають на ожиріння, і представники так званих брахіцефальних порід (собаки з коротким носом або пласкою мордою): мопси, хіни, пекінеси, французькі бульдоги, шпіци, боксери і ши-тцу. Їх дуже важливо охолоджувати та стежити за їх самопочуттям.
Чому в спеку собака висовує язик?
На відміну від людей, потові залози в собаки розташовані тільки між пальцями лап і на самому язиці. Через це собаки в жарку погоду просто не можуть використовувати стандартний для нас спосіб випаровування з поверхні тіла вологи. Для того, щоб хоч якось допомогти собі при сильній задусі, тварина висовує язик. Завдяки рясному виділенню слини, він збільшить площу випаровування і не дозволить перегрітися. Таким чином, знижується температура у собаки в спеку.
Як допомогти собаці під час спеки?
Під час прогулянки не варто сильно перевантажувати собаку, потрібно робити перерви і частіше давати попити. При поганому самопочутті собаки рекомендується виконувати такі дії:
- Перенести собаку в більш прохолодне місце або тінь. Якщо ви знаходитесь поруч з будинком, то у ванну кімнату.
- Забезпечити максимальний приплив чистого і свіжого повітря. У приміщенні потрібно влаштувати протяг, відкривши, всі вікна, або включити вентилятор, а також поставити пляшки з льодом.
- Покласти її на бік і виміряти температуру тіла. Краще використовувати для цих цілей електронний термометр, на який потрібно нанести вазелінове масло і вставити його в задній прохід на глибину 1,5 см.
- Намочити ганчіркою, змоченою холодною водою, живіт, лапи, а також вуха собаки. Якщо вона втратила свідомість, потрібно замотати тварину в мокре простирадло.
Що взяти із собою на прогулянку?
Якщо на вулиці дуже жарко, прогулянку під палючими променями сонця варто перенести на більш прохолодну пору доби. При гострій необхідності вибігти вдень, експерти радять гуляти на березі водойми або в тіні, але не більше 15–20 хвилин. Щоб захистити собаку від спеки, потрібно буде виконати такі рекомендації:
- вибрати час вранці або ввечері;
- взяти із собою пляшку води, щоб змочувати живіт і стегна собачки;
- раз у півгодини потрібно пропонувати попити і давати воду невеликими порціями;
- не годувати перед прогулянкою.