Вхід | Реєстрація

Як обрати садову альтанку: види матеріалів та їх особливості

Дачна ділянка або територія заміського будинку дає можливість облаштувати затишне місце для відпочинку на свіжому повітрі. Для збору сім'ї або друзів на веселі вечірки, для проведення часу наодинці із захопливою книгою встановлюють садові альтанки різноманітних форм та видів. Тент для альтанки дозволяє дотриматися будь-якого стильного рішення, а довговічність та надійність експлуатації залежать від використаного матеріалу.

Варіанти альтанок

Стіни садової альтанки можуть бути з металу, дерева, цегли або інших матеріалів. Віконні отвори також дають простір фантазії — за бажанням, на них встановлюють тканинні ролети, москітні сітки, ПВХ плівку. В якості покрівлі часто використовують тенти. Тент на альтанку можна замовити за індивідуальними розмірами, в асортименті виробників найрізноманітніші тканини. Обираючи матеріал альтанки, варто враховувати особливості кожного з них.

Дерево

Доволі просте та зручне у відтворенні рішення. Для встановлення дерев'яної альтанки нема потреби заливати монолітний фундамент. Обійтися можна цеглою, шлакоблоками, бетонними блоками. До того ж зазвичай дерев'яні моделі розбірні, а отже легко переносяться з одного місця на інше. Безпосередньо конструкція виготовляється з оциліндрованих колод чи бруса. Пошиття тентів на альтанку з дерева здійснюється за вимірами конструкції з будь-якого матеріалу.

Переваги дерева: екологічність, відсутність токсичних виділень та простота обробки. Альтанка може бути виготовлена у відкритій або закритій формі, оздоблена різьбою. 

Недоліки дерев'яних альтанок: для тривалої експлуатації необхідна додаткова протипожежне просочування та обробка від грибків, шкідників.

Метал

Металеві альтанки дозволяють зробити зону відпочинку круглою, прямокутною чи квадратною. Популярність мають ковані елементи, при цьому тент для альтанки може бути напівпрозорий, що стилістично додає легкості та фантастичного вигляду. 

Переваги металу: легкість монтажу та транспортування, естетичний вигляд, надійність. Зробити можна як повністю закритий варіант, так і альтанку зі змінними накриттями. Залежно від сезону, наприклад, тент для альтанки 3х4 м може бути щільний чи такий, що буде повністю пропускати повітря. 

Недоліки: без протикорозійної обробки метал швидко набуває негарного вигляду, місця кріплення тенту теж мають не естетичних вигляд через контакт з іржею та продуктами окислення. При виборі не варто також забувати про здатність металу швидко нагріватися під сонцем, отож встановлювати таку альтанку закритого типу краще в тіні.

Цегла та камінь

Найбільш надійний та довговічний варіант альтанки, що дозволяє обіграти будь-яке стилістичне рішення. Найчастіше стіни викладають монолітно чи з певними проміжками, додатково використовуючи тканинні накриття. Пошиття тентів для альтанок здійснюється в короткі строки та дозволяє змінювати зовнішній вид альтанки.

Переваги каменю/цегли: можливість виконати будь-який проєкт, стійкість матеріалів до атмосферних явищ та корозії, довговічність.

Недоліки: кам'яні та цегляні альтанки потребують встановлення на монолітний фундамент, конструкції стаціонарні та зазвичай, не підлягають перенесенню. 

Альтернативні рішення

Садова альтанка також може бути виконана з полікарбонату. Популярність матеріалу зумовлена його легкістю, швидкістю та простотою монтажу. Найчастіше зони відпочинку виконують, міксуючи металевий каркас з ПВХ покриттям та віконними отворами. Наприклад, тент на альтанку 3х3 відшивається за індивідуальним замовленням, а безпосередньо каркас встановлюється за короткий термін. 

В будь-якому разі садова альтанка з тентовим накриттям стає місцем відпочинку та релаксу, яке можна змінювати під власний настрій та погоду.

Розміщено на правах реклами
9 липня | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації