Як вибрати смарттелевізор: головні критерії
Давно минули часи, коли телевізор купували виключно для перегляду фільмів та серіалів. На сьогодні це пристрої, які є справжніми мультимедійними центрами з доступом до інтернету та майже необмеженими можливостями.
Фактично це щось посередині між смартфонами та комп'ютерами: інтерфейс, який нагадує мобільну ОС Android, та можливість встановлювати будь-яке ПО та працювати із великим екраном, як на ПК.
Важливо також, що вартість таких телевізорів, наприклад, у Цитрусі https://www.ctrs.com.ua/televizory/, уже не є космічною та практично не відрізняється від цінників на ТВ без функції Smart. Крім того, такі моделі є в асортименті абсолютної більшості виробників.
Переваги «розумних» телевізорів
Головним плюсом Smart TV є саме можливість підключення до інтернету. На відміну від звичайних ресиверів, де інтернет використовується виключно для під'єднання IPTV, тут можливості більші.
Будь-який стрімінговий медіаконтент, серфінг, спілкування в соцмережах — усе, до чого ви звикли, працюючи із комп'ютером, планшетом чи смартфоном. На додаток до того, що вміє звичайний телевізор.
Є можливість встановлювати застосунки, які значно розширюють функціональність пристрою: погодні та новинні віджети, музичні та відеопрогравачі, ігри, тобто будь-які програми, якими ви звикли користуватися.
Більшість моделей Smart TV — це пристрої, які працюють під керуванням ОС Андроїд або схожих за інтерфейсом операційних систем, тобто ви маєте доступ до магазинів застосунків, які є в смартфонах. Єдина відмінність — ці застосунки адаптовані під пульт дистанційного керування, а не для сенсорного дисплею.
Розглянемо найважливіші характеристики Смарт ТВ, на які варто звертати увагу під час вибору.
Діагональ екрана
Є формула, із допомогою якої розраховують цей показник: якщо роздільна здатність телевізора — 4К, його розмір за діагоналлю має бути втричі менший відстані від нього до місця перегляду. Для ТВ із підтриманням формату HD ця пропорція зменшується до 1.5. Це потрібно для того, щоби мати змогу охоплювати поглядом весь екран.
Тип матриці
Найдешевшими є телевізори з TN-матрицею, яка забезпечує далекі від ідеальних кути огляду й не найкращі яскравість та контрастність. Найрозповсюдженіші — IPS-матриці, але й вони не забезпечують ідеальне передавання кольорів. Формат VA забезпечує гарну контрастність, але найякіснішими вважаються QLED та OLED технології. Вони ж і найдорожчі.
Інтерфейси
Вибирайте моделі, у яких присутні розповсюджені роз'єми: HDMI, USB, Ethernet, Digital Optical Output (останній потрібен, якщо плануєте виводити звук на зовнішні колонки).
Звук
Вибирайте моделі, у яких мінімум два динаміки. Бажано, щоби вони були розташовані з різних сторін. У більшості сучасних моделей, особливо із великою діагоналлю, зазвичай встановлюють два динаміка. Якщо у вас телевізор з однією вбудованою колонкою, краще під'єднати зовнішні динаміки за наявності Digital Optical Output.