- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Пишні петунії до самої зими
Досвідчені садівники дали кілька рекомендацій щодо того, як продовжити цвітіння петуній до самих заморозків. Ці поради допоможуть насолоджуватися яскравими клумбами навіть у пізню осінь.
Підкислення ґрунту. Перша порада фахівців — підкисляти ґрунт розчином лимонної кислоти. Для його приготування необхідно розчинити 1 столову ложку кислоти у 10 літрах води. Важливо спочатку полити рослини звичайною водою, а потім використати підготовлений розчин.
Видалення зів’ялих квіток та регулярний полив. Друга важлива порада для продовження цвітіння до холодів — регулярне видалення відцвілих суцвіть та обрізання старих стебел. Поливати рослини слід раз на тиждень, підтримуючи вологість ґрунту на глибині 15 сантиметрів. Деякі сорти петуній, такі як супертунія та ампельна петунія Wave, самостійно скидають зів’ялі квітки, що сприяє більш тривалому цвітінню.
Дотримуючись цих рекомендацій, садівники зможуть забезпечити рясне та тривале цвітіння петуній, що тішить око до самих заморозків. Достатньо дотримуватись ряду правил, аби результат приємно здивував садівників.
Вибір сорту. При покупці розсади або насіння звертайте увагу, наскільки компактний це сорт або чи здатний він наростити довгі батоги.
Субстрат. Правильний живильний ґрунт — запорука успіху. Для посадки петунії в горщик візьміть по 1 частині садової землі і компосту/торфу — і вийде ідеально збалансований субстрат!
Кореневій системі петунії потрібен повітрообмін. Лише тоді вона розвиватиметься, як треба.
Об’єм горщика — залежить від сорту обраної петунії. Чого точно не варто робити — так це висаджувати 3-5 рослин у 1 невеликий горщик, сподіваючись, що вийде пишний кущик. Петунія почне конкурувати і нічого з цього хорошого не вийде. Висадіть 1 петунію в 1 горщик. Для ампельної підійде мінімум 7 літрів (краще від 10 до 20 літрів).
Полив. У горщиках, на відміну від відкритого ґрунту, земля швидко пересихає у теплу літню погоду. Тому квітку доводиться поливати щодня, щоб підтримувати необхідний рівень вологості. Також неправильно поливати «в середину» квітки. Правильно так: відсунути квіткові батоги і полити по краях ґрунту під корінь.
Формування куща. Багато початківців бояться підрізати петунію, щоб не зупинити цвітіння. Загалом петунії ростуть непогано і самі по собі, але для справді пишного куща потрібна формуюча обрізка. Є сорти, які не потребують цього, про що вказано на упаковці. У міру зростання оглядайте рослину, і самі побачите, коли настав час підрізати верхівку, щоб бічні пагони пустилися на зріст.
Підживлення. Воно не спрацює, якщо не дотримано всіх попередніх пунктів. Тільки за допомогою регулярного підживлення петунія залишиться яскравим пишним кущиком все літо аж до глибокої осені. Достатньо 1 раз на тиждень вносити добрива, чергуючи кореневі та позакореневі (по листку). Просто візьміть комплексне добриво для квітів та використовуйте згідно з інструкцією на упаковці.
Видалення насіння. У міру відцвітання петунія утворює насіння, і це логічний та природний процес. Його необхідно вчасно видаляти разом із плодоніжкою, як тільки помітили.
Вкрай необхідні правила допоможуть зробити сад квітучим.