- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Що посадити після часнику
На дозрівання часнику вказує той факт, коли половина листків відмерла, а половина ще зелена. Листки відмирають знизу вгору. Не чекайте, поки всі листки відімруть, щоб почати збирати часник. Без міцних залишків листкової «обгортки», що захищає головку часнику, зубчики можуть розійтися, і часник не буде добре зберігатися. Інший спосіб — відрахувати місяць після викидання стрілки і зробити пробне копання на готовність урожаю.
Якщо залишити грядку голою після збирання часнику, то це призведе до розмноження бур'янів. Отож, що садити після часнику.
Часник у сівозміні зазвичай іде між пасльоновими (картопля, перець, помідори) і хрестоцвітими (капуста, ріпа, бруква). Завдання сівозміни полягає в тому, щоб культури не успадковували спільні патогени і шкідників.
Мета послідовних посадок дещо відрізняється від сівозміни, хоча і має деяку спільність. Тут важливо не оголювати ділянки землі, залишаючи грядки бур'янам і ерозії ґрунту.
Для вирощування гарної цибулини часнику потрібно приблизно 9 місяців, тому культуру саджають під зиму — у жовтні-листопаді.
Таким чином, часник буде готовий до збору врожаю в липні/серпні, що дасть достатньо часу для послідовної посадки.
Є ще один фактор, який слід враховувати при плануванні сівозмін у середині літа. Шматочки кореня, залишені в ґрунті після вирощування цибулевих, включаючи часник, цибулю-шалот і всі види цибулі, перешкоджають бобовим, але сприятливі для моркви, салату і гірчиці, якщо йдеться про те, що потрапить на стіл ще в цьому сезоні.
Морква. Часник, як і морква, не забирають з ґрунту багато поживних речовин, тому ви можете сміливо посіяти моркву відразу ж після часнику, не турбуючись про внесення добрив.
Також усю моркву можна збирати незрілою, вона буде соковитою. Секрет полягає в тому, щоб провести глибокий полив перед посадкою, потім потрібно дрібно посіяти насіння і зробити покриття з плівки, підтримуючи необхідний рівень вологості. Вигонка моркви прискорить проростання, оскільки ця культура славиться упертістю щодо схожості.
А раз молода картопля вже дозріла, то можна викопати пару бульб і приготувати біостимулятор для морквяного насіння власноруч. Заморозимо в морозилці пару бульб, потім повністю розморозимо, наріжемо на шматочки і відтиснемо сік за допомогою часникодавки. Замочити насіння моркви в картопляному соку потрібно на 8 годин.
Салат. Більшість салатної зелені швидко росте і готова до збирання всього через 4-6 тижнів після посіву. Перед посадкою зелених культур, що люблять азот, не завадить внести перепрілий за літо компост. Насіння сіють дрібно, густо і проріджують у міру зростання.
Гірчиця. Посів покривних культур є перевіреним способом захисту ґрунту протягом зими, придушуючи бур'яни. Коли покривні культури заорюють в ґрунт, покращується родючість і структура землі.
Гірчиця виключно добре придушує бур'яни, оскільки формує густий листовий килим дуже скоро після посіву.
Проростання насіння відбувається швидко, достатньо його розкидати по оновленій грядці і потім присипати ґрунтом рукою або тильною стороною грабель. Протягом двох тижнів посівна площа перетвориться на море зелені, з дуже невеликою кількістю бур'янів.
Зелень гірчиці не має проблем з легкими заморозками, але температура нижче -7 °C уб'є рослини. До настання цієї температури скосіть рослини і культиватором заоріть у ґрунт зелень і корені. Гниючі тканини гірчиці придушують нематоду, деякі ґрунтові патогени і відженуть дротяника.