Вхід | Реєстрація

Що робити з виноградом після збору врожаю

 Зазвичай тема догляду за виноградною лозою після того, як із неї зняли  всі грона, стає актуальною вже в другій половині вересня. Але цьогорічні аномальні погодні умови призвели до того, що на ранніх сортах врожай уже зібраний.

Ці 4 процедури щодо догляду за виноградом варто встигнути зробити до середини вересня

Полив. Зазвичай полив винограду, за умови розм’якшення ягід, припиняють. Тоді плоди менше розтріскуються і раніше достигають. Якщо погода стоїть спекотна і посушлива, то виноград все одно треба поливати. Меншими дозами, ніж зазвичай, але полив необхідний.

Підживлення. Виноград необхідно підживити добривами, що не містять азот. У цей період поза конкуренцією монофосфат калію. Для позакореневої обробки достатньо 15-30 г на 10 л води.

Якщо добриво треба внести під коріння, використовують дозування у два-три рази вище і поєднують його з поливами.

Під час достигання ягід виноград треба підживити по листю «виноградною сумішшю»: 3 г борної кислоти розведіть у невеликій кількості гарячої води, додайте 1 г марганцівки, 20 г сульфату калію і 30 г суперфосфату. Отриману суміш розведіть у 10 л води.

Після неї внесення добрив треба продублювати і під коріння, використовуючи 60 г суперфосфату, 30 г сірчанокислого калію і розчин мікроелементів (Майстер, Новоферт Ягода, Кеміра), згідно з інструкцією.

Захисна обробка. Обприскувати в період достигання уже не можна, але народні засоби в цей час поза конкуренцією. Якщо виноград вражає сіра гниль, то на 10 л розведіть 2 г йодистого калію або 80 г харчової соди.

Якщо помітили ознаки мілдью, то застосовуйте на 10 л води 5-7 г марганцівки. Через два тижні обприскування бажано повторити.

Не менш ефективне і ручне видалення з грон ягід, що луснули і загнили. Процедура копітка, але дає відмінні результати.

Потрібно зазначити, що на промислових плантаціях винограду вже із успіхом застосовують біопрепарати, що допомагають  боротися із хворобами винограду під час збору врожаю. Такі фунгіциди є абсолютно безпечними для людини. Термін очікування в них становить 0 днів. Тобто можна обробити виноград і їсти ягоди. До таких препаратів передусім відносяться Поліверсум, Бесткур, Біодок. Їх єдиний недолік — відсутність у продажу дрібного фасування.

Обрізка винограду. У цей час щосили карбують лози. Тобто обрізають верхівки, які переросли шпалеру. Робота проста і швидка, та не треба напружувати звивини. Проте результати відмінні. Виноградні шпалери стоять стіною, усе живлення йде на достигання ягід і достигання лоз. Дуже потрібна і корисна процедура.

Карбування не проводять на пошкоджених хворобами кущах, за посушливої і спекотної погоди, а також на ділянках з близьким заляганням ґрунтових вод.



Автор: Ігор Філоненко
21 серпня | Категорія: Сад/огород

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації