- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Що не так із грошовим деревом?
Товстянка, яку часто називають грошовим деревом, є в багатьох будинках і квартирах, але, на жаль, далеко не у всіх виходить правильно доглядати цю рослину.
Іноді трапляється так, що без видимих причин товстянка починає чахнути і скидати листочки. У такій ситуації рослину потрібно терміново рятувати.
Головне, що потрібно запам'ятати, — товстянка не любить перезволоження. Уважно стежте за тим, щоб у піддоні не накопичувалася вода, інакше коріння почне гнити і рослина загине. Поливайте в міру висихання ґрунту, краще вже недолити, ніж перелити. І ще про полив — ніколи не використовуйте для нього холодну воду, товстянка цього ох, як не любить.
Якщо рослину все-таки перелили і є підозра, що коріння почало підгнивати, пересадіть товстянку в горщик з хорошим дренажем, попередньо видаливши хворі корінці.
Будьте обережнішими з добривами. Якщо перегодувати цю рослину, вона починає скидати листочки. Не варто бездумно лити в горщик насичені мікроелементами розчини. Звичайно, підживлення потрібне, але в розумних межах. Добре сприймає рослина полив настоєм бананової шкірки або апельсинових скоринок. Шкірку чи кірки потрібно настояти у воді 8-10 годин і полити рослину.
Якщо на підвіконні, де стоїть рослина, занадто холодно і є протяги, переставте горщик у місце, що більше підходить. Товстянка — рослина південна та холодів не переносить.
Деякі квіткарі стверджують, що скидати листя рослина може під впливом прямих сонячних променів.
Якщо ви бачите, що товстянка почала «згасати», спробуйте вжити «реанімаційних» заходів. Полийте рослину розчином перекису водню, розвівши 1 частину перекису в 10 частинах води.
Скинуті листочки можна вкоренити, отримавши нові гарні рослини.