Вхід | Реєстрація

Коли можна пересаджувати лаванду восени?

Ще кілька років тому лаванда була екзотичною для України рослиною. У свідомості більшості українців вона асоціювалася виключно із французькою провінцією Прованс та різноманітними косметичними засобами. Зараз лаванда стала справжнім «хітом» для вітчизняних любителів садово?паркового мистецтва.

Із настанням осені в багатьох любителів прикрасити власні садиби за допомогою різноманітної рослинності починають по-хорошому «чухатися руки». Уже хочеться взяти в руки лопату та лійку і посадити в садочку чи просто поряд із будинком якусь нову рослинку.

Лаванда, а точніше композиція з кількох десятків чи навіть сотень цих прекрасних кущів, здатна дійсно прикрасити будь-який парк, сквер чи звичайну присадибну ділянку. Вона не лише милуватиме зір красою свого цвіту, а ще й дасть змогу насолоджуватися густим, але надзвичайно приємним ароматом.

Прийнято вважати, що лаванду висаджують на нове місце виключно навесні, до початку травня. Насправді — це помилкове твердження. Цю рослину можна висаджувати і протягом усієї осені — з вересня і ледве не до середини листопада. Кліматичні умови більшості регіонів України сприяють осінній посадці. Тут головне — зважати на специфіку погодних умов конкретної осені.

Скажімо, вересень минулого 2023 року через свою літню спеку не був сприятливим для пересадки лаванди та й усіх інших рослин.

Оксана Івашко, яка має невеличку лавандову плантацію в селі Красне, говорить:

— У мене був досвід висаджування лавандових кущів із початку вересня і до середини листопада. Головна умова — потрібно, щоб встановилася справжня осіння погода з дощами та помірною температурою повітря. Вологими мають стати і повітря, і ґрунт. Взагалі, в різних джерелах рекомендують починати осіннє пересаджування кущів після першого приморозку. Мовляв, тоді цвіт, який залишився, гине і рослина починає засинати перед зимою. Але я цієї рекомендації не притримуюся. Тільки-но починається дощовий період, починаю працювати.

Підготовка ґрунту та ділянки для посадки лаванди

Підготовчі роботи до висадження саджанців цієї світлолюбної рослини починаються з вибору місця. Воно має бути достатньо освітлене, не затінене спорудами чи іншими зеленими насадженнями. Оскільки ґрунтові води, що близько знаходяться, є згубними для лаванди, садити її слід на клумбах або грядках, піднятих на висоту 40–50 сантиметрів.

Ця культура любить легкі, пухкі, добре дреновані, родючі ґрунти. Ґрунт має бути нейтральним. Оптимальними для лаванди є сухі, суглинні, супіщані, слаболужні ґрунти. Перед посадкою рослини слідує:

  • очистити ділянку від бур’янів та перекопати її;
  • внести компост у верхній шар ґрунту;
  • акуратно розпушити ґрунт.

Потім слід рівномірно розподілити ділянкою мінеральні добрива з фосфором, азотом і калієм.

Правила посадки лаванди у відкритий ґрунт

Рекомендується наступний алгоритм висадки культури у попередньо підготовлений ґрунт:

  1. Сформувати грядки.
  2. Викопати посадкові ямки на відстані 60–70 сантиметрів одна від одної (лунка повинна мати глибину і діаметр близько 15 см).
  3. Додати в кожну ямку трохи суперфосфату і сульфату калію. Достатньо по 20–25 грамів.

Лунку з вміщеною в неї рослиною слід засипати попередньо приготовленою сумішшю із листової землі, піску та компосту. Після цього необхідно полити саджанці теплою водою та замульчувати грядку. Для цього можна використовувати свіжоскошену траву або солому.
Взагалі, лаванда не надто вибаглива до добрив чи поливу рослина. Але в засушливі періоди, надто такі екстремальні, як влітку 2024 року, її необхідно тричі на місяць полити. Особливо це стосується молодих кущів.

6 вересня | Категорія: Сад/огород

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації