- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Вересень на городі, у саду та квітнику
Перший місяць осені для садівників і городників відповідальний та завантажений: треба і врожай зібрати, і до наступного сезону підготуватися.
У вересні збирають яблука і груші пізніх сортів. Осінні сорти яблук можна укладати на тривале зберігання.
На початку місяця вже починають збирати коренеплоди: моркву, буряки, петрушку, селеру. Саме в цей період у них накопичується максимальна кількість поживних речовин. Оптимальними умовами для збирання є суха прохолодна погода.
У молодих дерев прищипують верхівки зростаючих пагонів, щоб сили йшли на визрівання деревини для підготовки до зимових морозів. Землю під кронами дерев потрібно періодично рихлити, щоб довше зберегти вологу в ґрунті і забезпечити доступ повітря до коріння.
Настає час для закладки нового саду. Якщо ви хочете посадити нові плодові дерева і чагарники, пора замовляти саджанці в розсаднику і підготувати ями для садіння, заправивши їх перегноєм і мінеральними добривами.
До середини вересня треба висадити розсаду садових суниць, щоб рослини встигли вкоренитися до приморозків. Після садіння землю навколо суниць потрібно замульчувати торфом або іншим матеріалом, мульча запобігає випаровуванню вологи з ґрунту, захистить коріння рослин від перегріву і від приморозків.
Слід приділити особливу увагу малині. Цей ягідний кущ має властивість швидко розростатися, тому регулярне проріджування є обов’язковою умовою отримання багатого врожаю. Видаляючи старі, хворі та пошкоджені пагони, ми не лише покращуємо освітленість куща, а й запобігаємо поширенню хвороб і шкідників.
На городі. На початку осені ще можна збирати насіння. У цей час поспіває квасоля, підсихають парасольки кропу. Часто буває готове до збору насіння артишоку, меліси, щавлю, багаторічних цибуль, спаржі.
Петрушку, селеру, ревінь і щавель пересаджують у горщики або ящики, щоб мати свіжу зелень протягом холодних місяців. Ще можна висіяти холодостійкі сорти салатів — латук, пак-чой, шпинат, руколу. Завдяки короткому вегетаційному періоду вже за кілька тижнів зможете насолоджуватися свіжою вітамінною продукцією.
Після збирання теплолюбних культур (томатів, перців, баклажанів) кущі видаляють. Рослинні рештки додають у компостну купу.
Гарбузи збирають до настання заморозків. Дозрілі плоди мають тверду шкірку, суху плодоніжку та насичений колір.
У квітнику. Вересень — ідеальна пора для посадки цибулинних культур: крокусів, пролісків, тюльпанів та інших. Вибираючи час для посадки, слід враховувати погодні умови. Якщо зима обіцяє бути ранньою, то цибулини потрібно висадити якнайшвидше, щоб встигли вкоренитися до настання морозів. Якщо ж прогнозується тепла осінь, то з посадкою можна трохи зачекати, аби уникнути передчасного проростання.
Коли очікуються заморозки, настає час викопувати бульби та бульбоцибулини жоржин, гладіолусів та інших рослин. Викопаний посадковий матеріал потрібно просушити, обробити протигрибковими препаратами і зберігати в сухому прохолодному місці.
Після цвітіння обрізують багаторічники, видаляючи зів’ялі квіти і стебла, а також збирають насіння однорічних і багаторічних рослин для посіву наступного року.
Вносять осінні добрива, багаті на калій і фосфор, щоб зміцнити рослини перед зимою. Мульчують ґрунт навколо органічними матеріалами (перегноєм, компостом, соломою), щоб захистити коріння від морозів і зберегти вологу.