- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Так коли ж краще висаджувати полуницю?
Із настанням більш прохолодної погоди у вересні багато садівників-аматорів згадали про те, що можна й потрібно пересадити, а то й досадити кущики суниці садової, або полуниці, як часто називають цю рослину. Тим більше, що під час аномальної спеки влітку 2024-го у багатьох садівників кущі просто загинули.
І от зараз аматорам з усіх усюд радять, як і коли висаджувати полуницю, називаючи при цьому найрізноманітніші терміни. Одні пишуть, що краще проводити процедуру висаджування розсади навесні, інші — восени.
В принципі, 90 відсотків таких порад дані людьми, які ніколи не вирощували суницю, як кажуть, «по книжці», тобто згідно з вимогами агрономічної науки та врахуванням біологічних особливостей саме цієї рослини.
Якщо ж прочитати хоча б культову для всіх суничників книгу Копилова «Інтенсивні технології вирощування суниці в Криму» та ще й при цьому самостійно спробувати вирощувати цю ягоду на площі хоча б гектар, то стає зрозуміло, що дійсно оптимальними термінами для висаджування суничної розсади на ягоду є кінець липня — початок серпні. При висадці вже із 15 серпня урожайність буде знижуватися.
Весною суницю на ягоду професіонали взагалі не висаджують. Хіба що для того, аби розмножити необхідний їм сорт. Звичайно, можна висаджувати розсаду, вирощену по технології фріго (тобто викопану в листопаді-грудні і заморожену), і навесні та отримувати максимально можливий результат. Але в Україні просто немає саджанців, які вирощені по такій технології, а італійські чи голландські коштують надто дорого.
Та чи означає все вищесказане, що висаджувати суницю у вересні вже не можна ? Ні і ще раз ні. Можна. У залежності від погодних умов конкретної осені садити суницю можна ледве не до кінця жовтня. Саджанці приймуться і дадуть в наступному році урожай.
Просто урожай той буде набагато меншим, аніж при висадці до 15 серпня. Окрім того, потрібно розуміти, що високий урожай суниці, враховуючи її біологічні особливості, можна отримувати лише два роки. Уже з третього року плодоношення він почне різко зменшуватися. Багато професіоналів, особливо тих, хто вирощує полуницю в теплицях, взагалі дотримуються однорічного циклу. Простими словами — посадили, відплодоносила, викинули і посадили нову. І вважають такий метод найвигіднішим з економічної точки зору.
Безумовно, більшість садівників-аматорів навіть не збираються рахувати «економіку» при вирощуванні суниця на ягоду. Для цих людей головною метою є отримати задоволення від процесу та поласувати так званими «домашніми» ягодами.
При такому підході дійсно суницю найдоцільніше висаджувати саме у вересні. Адже в цей період, як правило, знижується температура повітря і починаються дощі. Отже доводиться докладати набагато менше зусиль, у порівнянні із серпнем. А урожай все одна отримати вдасться.
При висадці у жовтні урожай буде меншим. При висадці навесні — ще меншим. Біологію рослини не обдуриш і не прискориш жодними методами і способами.